Hirdetés

Kezdődik a harc a 3. Ligáért, pályára lépnek a gyergyóiak is

Minden gól számít. Kiélezett csaták várhatók a selejtezőtornákon
Fotó: Veres Nándor

2020. július 31., 12:18

A Gyergyószentmiklósi VSK kerete csütörtökön délelőtt átesett a második koronavírus-tesztelésen is, mindenki eredménye negatív, így szombaton a csapat pályára tud lépni a labdarúgó 3. Ligába jutásért kiírt selejtezőn.

2020. július 31., 12:18

Amint az az együttes vezetője, Rokaly Attila elmondta, a Hargita megyei intézmények a zsúfolt programjuk miatt nem vállalták a tesztek elvégzését, így egy sepsiszentgyörgyi laborban történt ez meg, az eredményeket csütörtök estére várták – mindenki tesztje negatív, így a csapat ott lehet a selejtezőn.

Hirdetés

A cél a feljutás kivívása, már csak azért is,

mert jövőre, 2021-ben ünneplik az első gyergyószentmiklósi labdarúgócsapat megalapításának 100 éves évfordulóját, és a centenáriumhoz méltó lenne, ha ismét a 3. vonalban szerepelhetne a város csapata.

A Gyergyói VSK Fehér és Brassó megyék bajnokaival küzd a selejtezőn. Semleges pályán, Nyárádtőn üres lelátók előtt zajlanak az összecsapások. Szombaton Brassói Corona–Gyergyószentmiklósi VSK, jövő szerdán Marosújvár–Corona, míg jövő vasárnap Gyergyói VSK–Marosújvár találkozót rendeznek. A mérkőzések egyaránt 17.30-kor kezdődnek.

Kemény csatára számítanak Háromszéken

Ahogy azt korábban a klub vezetősége egyértelműen megfogalmazta, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. a 3. Ligában szeretné kezdeni az új idényt. Ehhez azonban a piros-fehéreknek egy kétmeccses osztályozón kell sikerrel helytállniuk, Maros és Szeben megye „bajnokaival” kell megküzdeniük a feljutás érdekében. Augusztus 1-jén, szombaton a Nyárádtői Unirea, majd augusztus 5-én, szerdán a Nagydisznódi Măgura lesz a háromszékiek ellenfele, mindkét mérkőzést semleges pályán, a brassói Ifjúsági Stadionban játsszák, kezdési időpont 17.30.

Kiélezett küzdelemre számít Marin Barbu, a Sepsi OSK II. edzője, aki a nyárádtői együttest tekinti fő riválisuknak, ez alapján pedig az első mérkőzés akár sorsdöntőnek is bizonyulhat. A román fociberkekben Magiun becenéven emlegetett szakember szerint szűkös játékoskerettel kell kiállniuk, de mindenki bevethető állapotban van, és felkészülten várják az osztályozót.

„Készülünk a megmérettetésre, mindenki egészséges, csak sajnos létszámhiánnyal küzdünk. Ebben a tekintetben több segítségre számítottam az első csapattól, de ott is problémák vannak.

Az ellenfeleink közül a Maros megyei csapat egyértelműen erősebb, így az esélyeket ötven-ötven százalékban határoznám meg. A célkitűzésünk azonban nem változott, és a feljutás érdekében mindent tőlünk telhetőt meg fogunk tenni

– nyilatkozta Marin Barbu. 

Bizakodók Nyárádtőn

A Nyárádtői Unirea a szombati találkozót követően jövő vasárnap 17.30-kor játszik a selejtezőtornán, amikor Nagydisznód lesz az ellenfele.

Adrian Pop vezetőedző: „Bizakodva várjuk a tornát, egyértelműen a feljutás a célkitűzésünk. Nagyszerű tettet szeretnénk véghez vinni, sokat jelentene a város számára. A legjobb az lenne, ha a torna végén az első helyen végeznénk a csoportban, hiszen ezzel biztosan feljutnánk, így aztán nem kellene számolgatni az esélyeinket, ha esetleg csak a másodikok lennénk. Az elmúlt időszakban amennyire lehetett, sikerült jól felkészülnünk. A koronavírustesztekkel rendben vagyunk, a teljes játékoskeret egészséges.

Figyelembe véve, hogy az első mérkőzésünkön egy élvonalbeli klub utánpótláscsapatával játszunk, tisztában vagyunk azzal, hogy kevés esélyünk van.

Lépéshátrányban vagyunk az ellenféllel szemben, amelynek több ideje volt a felkészülésre, és egyes játékosai a felnőtt csapattal készültek. De nem akarunk kifogásokat keresni, a győzelemre játszunk a szombati találkozón”.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eltiltották és súlyos pénzbírsággal sújtották az OSK sportigazgatóját

A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.

Becze Tihamér: amit tudtunk, kitettünk a jégre

Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.

Székelyhon

Halálos vonatbaleset Csíkszeredában: hat személyt szállító szekeret ütött el a vonat – frissítve

Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.

`
Krónika

Trükkös lopások Magyarországon: romániai házaspárt fogtak el nemzetközi körözés alapján

Magyarországi üzletekből lopott az a román házaspár, amelynek tagjait nemzetközi körözés alapján a román rendőrség tartóztatta le, majd a napokban átadta a magyar hatóságoknak.

Krónika

Kalotaszeg és egyben Méra „nagysága”, szellemi és tárgyi kultúrája kerül színpadra

A mérai magyar, román és cigány tánchagyományt is színpadra állítja a Cifra lelkek forrásvize című előadás, amely ugyanakkor tiszteleg minden egykori adatközlő, zenész, táncos és énekes előtt, akik a régió kulturális örökségét formálták.

Főtér

Ne magyarnak, európainak tekintsük Hunyadi Jánost meg Mátyást! Oké, de mi lesz Deceballal?

Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?

Ez is érdekelheti

„Nem mondtam, hogy tolvajok” – megszólalt Hadnagy Attila az eltiltása után

Reagált a büntetésére Hadnagy Attila: a Sepsi OSK sportigazgatója elismerte, hogy hangosan beszélt, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nem mondott sértő dolgokat, csupán tisztázni szerette volna a történteket a játékvezetőkkel a drámai végjáték után.

Kovács István vb-pótselejtezőt vezet, kijelölték a bírót a románok meccsére is

A 41 éves nagykárolyi sípmester a csütörtöki Wales–Bosznia-Hercegovina mérkőzést vezeti, amelyet a 2026-os labdarúgó-világbajnokságra való kijutásért rendeznek a pótselejtezőben.

Eltiltották és súlyos pénzbírsággal sújtották az OSK sportigazgatóját

A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.

Aktívan és közösen tölti a szünetet az FK és a Sepsi OSK

Habár a labdarúgó-világbajnokság selejtezői miatt két hétig szünetelnek a honi pontvadászatok, a székelyföldi csapatok aktívan és közösen töltik az időszakot, felkészülési mérkőzést játszanak egymással.

Öngóllal a hosszabbításban, így nyert az Udvarhely körzet listavezetője

Igencsak idényeleji volt mindenfelé a forma az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság tavaszi szezonjának első játéknapján. Azért az élen állók behúzták a meccseket mindkét csoportban.

Beindult a tavaszi gólgyár a csíkszéki futballpályákon

Gólokban gazdag nyitánnyal indult a tavaszi idény a csíkszéki csoportokban: az 5. Ligában hibátlanul teljesítettek a hazaiak, a 6. Ligában pedig a házigazdák három győzelme mellett egy döntetlen született.

Meccs közben lecserélték a játékvezetőt, szoros a kiesési harc a Szuperligában (videóval)

Hétfőn este az Unirea Slobozia–Galaci Oțelul összecsapással zárult a labdarúgó élvonal alsóházi rájátszásának második fordulója. A hazaiak kétszer is vezettek, a sípmester lesérült a szünet előtt.

Hazai pályán jól ment az FK Csíkszereda utánpótláscsapatainak

A 8. fordulóval folytatódtak a hétvégén a labdarúgó Ifjúsági és az Elitliga rájátszásai. Az FK Csíkszereda az összes korosztályban hazai győzelmekkel erősítette pozícióját a tabellán.

Kovásznai gólkedv és négypontos előny a háromszéki 4. Ligában

Erődemonstrációt tartott az éllovas Kovászna a háromszéki labdarúgó 4. Liga 17. játéknapján, a Kárpátok csapata alaposan rászámolt Papolcra és kihasználva legfőbb üldözője, Barót botlását, immár négypontos előnnyel vezeti a rangsort.

Lemaradt a vásárhelyi csapatoktól a harmadik helyezett a Maros megyei 4. Ligában

Idegenben gyűjtötte be a három pontot az élen álló két vásárhelyi együttes, míg a harmadik helyezett Marosoroszfalu vereséget szenvedett a Maros megyei labdarúgó 4. Liga hétvégi 15. fordulójában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!