A Daniel Pancu szövetségi kapitány által irányított nemzeti együttes Csehországban lépett pályára. A kezdőcsapatban ott volt az FK Csíkszereda játékosa, Toni Suciu.
A vezetést a hazaiak szerezték meg az első felvonás derekán, ezt a pihenőt követően megduplázták. A végjátékban sikerült a szépítés, végül 2–1-re nyertek a csehek.
Suciut az első játékrészt követően lecserélték, míg a 61. percben lépett pályára Gergely Botond, aki tavaly még a székelyföldieknél szerepelt, jelenleg a Zalaegerszeg labdarúgója.
A romániai nemzeti együttes legközelebb szeptember 26-án, hétfőn 18 órától Aradon a németeket látják vendégül.
Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.
A Csíkszentsimoni KSK megnyerte az alapszakaszt a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában, míg a Szentegyházi Vasas a záróforduló rangadóján biztosította helyét a felsőházi rájátszásban.
Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!