Kézben tartotta a meccset az U Craiova, aztán jött a kiállítás

Horváth Bálint Ottó 2022. november 29., 21:03 utolsó módosítás: 2022. november 29., 21:07

Elhalasztott mérkőzéseket pótolnak be a hét közepén a labdarúgó Szuperligában, a nyáron az európai kupasorozatokban érdekelt csapatok lépnek pályára. Elsőként az Universitatea Craiova játszott, kedden este két pontot elveszített a Chindia Târgoviște ellen.

Nem tudta lezárni a mérkőzést a craiovai csapat, elúszott a győzelme. Archív Fotó: Pinti Attila

A vendég craiovaiak hamar megszerezték a vezetést, a 13. percben Vătăjelu kiváló beadására Alexandru Crețu érkezett és védhetetlenül fejelt a hálóba. Néhány perccel később szintén ők ketten játszottak össze, de az Universitatea középpályása ezúttal kevéssel mellé lőtt. A Chindia az első félidő végén veszélyeztetett először, Popadiuc szabadrúgása okozott némi gondot az oltyán csapat kapusának.

A szünet után is veszélyesebbek voltak a vendégek, előbb Papp lövése az oldalhálóba vágódott, majd Martic nagy ziccert nagyott ki, a hazaiak kapusa mentett.

Az utolsó huszonöt percre emberhátrányba kerültek a craiovaiak, miután Screciu kevesebb, mint két perc alatt két sárga lapot kapott.

A végén a házigazda kihagyta egyenlítési lehetőségét Cherchez révén, de aztán a 90. percben Daniel Popa találatával mégis kiharcolta a döntetlent.