Hirdetés

Kevés az esély a folytatásra a labdarúgó 3. Ligában

Elképzelhető, hogy a Szászrégen elleni meccs volt az utolsó ebben az idényben az SZFC számára. Korábbi felvétel
Fotó: Veres Nándor

2020. április 29., 14:57

A Román Labdarúgó-szövetség vezetősége kedden videokonferencián egyeztetett a 3. ligás együttesek képviselőivel. A részletekről László Zsolt, a Székelyudvarhelyi FC csapatmenedzsere számolt be, szerinte nagy a valószínűsége, hogy nem folytatódik a harmadosztály.

2020. április 29., 14:57

„Végleges döntés még nem született, de én úgy érzem, hogy nem lesz folytatás a 3. Ligában. A terv szerint június 7-től, szerda–szombat ritmusban zajlott volna a bajnokság, ez pedig pokoli menetelést jelentene minden csapat számára. A csoportok élén található csapatok, mint az U Craiova, a Bákói Aerostar, vagy a Nagybányai Minaur szeretnének játszani, ez azonban gyakorlatilag kivitelezhetetlen. Ez a véleménye a csapatmenedzserek többségének is” – kezdte beszámolóját László Zsolt.

Az SZFC csapatmenedzsere a videokonferencián felvetett egy helyzetet: „Tegyük fel, hogy minden csapatnak megvan az újrainduláshoz szükséges anyagi háttere, azonban

arra senki sem gondol, hogy a mérkőzések szervezésénél elengedhetetlen mentőszolgálati és orvosi jelenlétet nem lehet majd megoldani.

A Székelyudvarhelyi Városi Kórház COVID-19-es háttérkórház lett, a nem koronavírusos betegeket pedig Csíkszeredába szállítják, emiatt nagyon sűrűn járnak a mentők Csíkba. Ebben a helyzetben senki sem tudja garantálni nekünk, hogy egy esetleges június közepi mérkőzésen lesz mentő és szakorvosi jelenlét is a pálya szélén. És én egy olyan helyről beszélek, ahol alacsony a fertőzöttek száma”. A szövetség kérésére a jövő héten minden harmadosztályos csapatnál kitöltenek egy kérdőívet, így szeretnének egy tisztább képet kialakítani a jelenlegi helyzetről.

Hirdetés

A játékosokkal kapcsolatban László Zsolt elmondta, hogy mindenkinek május végéig szól a szerződése, így ha újraindul a bajnokság, akkor új egyezségeket kell kötni velük. „Lehet, hogy egy-két fordulót megszerveznek, ám akkor valamelyik csapatnál valaki lebetegedik és ismét leáll minden. Nagyon sajnálatos ez a helyzet, meg kell tanulnunk ezzel együtt élni.

Rohamosan fogy az idő, hiszen augusztus közepén már kezdődne az új idény. Szerintem nem lesz folytatása a harmadosztálynak, sportkörülményektől kívülálló dolgok miatt”

– nyilatkozta a csapatmenedzser.

László hozzátette, hogy kivételes helyzetben van az udvarhelyi focicsapat: „Sokan már most panaszkodnak, hogy elfogyott a pénzük, főleg a kisebb városok és községek klubjai. Szerintem emiatt a következő szezonra a 3. ligás csapatok 25–30 százaléka kiesik. Szerencsére nekünk valamivel jobb a helyzetünk, mivel magánklub vagyunk. Nem függünk annyira a pályázatpénzektől, hiszen az a költségvetésünk egy részét jelenti csak. Berkeczi Attila elnök pedig arról biztosított, hogy mindenképp előteremti az anyagi feltételeket az őszi induláshoz, de ehhez a városi támogatásra is szükségünk van.”

A tervek szerint jövő héten lesz egy videokonferencia a megyei labdarúgó egyesületek elnökeivel is, akkor döntés születhet a megyei bajnokságok sorsáról. „Ha nem folytatódik a 3. Liga, akkor nem lesz 4. Liga sem. Az 1. Ligát valahogy megoldják, mert ott sok pénzről van szó, a másodosztályt is szeretnék megmenteni, de az már kicsivel nehezebb lesz. Hamarosan döntést kell hozni ezekben a kérdésekben, május 15. után mindenképp okosabbak leszünk” – zárta a beszélgetést az SZFC csapatmenedzsere.

A 3. Liga küzdelmei a tavaszi szezon első játéknapját követően álltak le, gyakorlatilag a szezon második fele még hátravan.

szóljon hozzá!

Ajánljuk még

Kirúgták a Sepsi OSK korábbi edzőjét a harmadosztályú klubtól

Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.

Két év jogi harc után felmentették a csíki vezérszurkolót

Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.

Székelyhon

Gyerek is utazott a feje tetejére állt autóban

Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.

`
Krónika

Új romániai magyar pártot alapítana a Tisza székelyföldi aktivistája, de még nagyon sok a kérdőjel

Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.

Krónika

Semmi jóra nem lehet számítani, ha hatalomra kerül az AUR Kelemen Hunor szerint, aki az új magyar pártról is beszélt

Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.

Főtér

Grindeanuék nem gondolták komolyan, hogy Bolojan komolyan gondolja, most a PSD léte foroghat kockán

Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.

Ez is érdekelheti

Két év jogi harc után felmentették a csíki vezérszurkolót

Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.

Felértékelődhet a második hely a Szuperligában

Nagy a tét a román labdarúgás idei szezonjának végén, a Román Kupa döntőjének végeredménye hatással lehet a bajnoki küzdelmekre a Szuperligában.

Parajd behúzta a Lövéte elleni rangadót

Az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság 5. Ligájának éllovasa, a Parajdi SK üldözőjét, Lövétét fogadta a legutóbbi játéknapon. A 6. Ligában több olyan eredmény is született, ami borította a papírformát.

Szorgalmas mezőnymunkájával a forduló csapatában az FK Csíkszereda védője

Az FK Csíkszereda hátvédje, Pászka Lóránd is helyet kapott a Szuperliga rájátszásának 6. fordulójának álomcsapatában. A védő kiemelkedő mezőnymunkájával és hasznos támadójátékával érdemelte ki az elismerést.

Potyogtak a gólok, még mindig van veretlen csapat a csíkszéki fociligákban

Csonka fordulót rendeztek a labdarúgó 5. és 6. Liga csíkszéki csoportjaiban, azonban ez a gólok számában nem mutatkozott meg, látványos mérkőzéseket láthattak a kilátogató nézők. A Lázárfalvi Mohos 16 játéknap után sem talált legyőzőre a bajnokságban.

Kirúgták a Sepsi OSK korábbi edzőjét a harmadosztályú klubtól

Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.

Kétarcú székely mérleg a rájátszásban: gödörben a szentgyörgyi fiatalok, stabil a Hargita megyei páros

Féltávnál, négy forduló után vegyes képet mutatnak a székelyföldi csapatok a labdarúgó 3. Liga rájátszásában: a felsőházban a Sepsi OSK II. gödörbe került, míg a play-outban a Székelyudvarhelyi FC és Gyergyószentmiklósi VSK meggyőzően teljesít.

Egy lépéssel közelebb a bajnoki címhez a Craiova

Fontos három pontot szerzett idegenben a Universitatea Craiova, amely 1–0-ra legyőzte az FC Argeș együttesét a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 6. fordulójában.

Döntetlen a kiesési rangadón, az élvonaltól búcsúzó Metaloglobus magával ránthatja a Sloboziát is

A labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában hétfőn délután 1–1-es döntetlent játszott egymással a Bukaresti Metaloglobus és az Unirea Slobozia. A fővárosiak ezzel matematikailag is búcsúztak az élvonaltól, míg ellenfelük továbbra is kieső helyen áll.

Küzdelmes sikert aratott az éllovas, nem hibáztak az üldözők sem a Kovászna megyei 4. Ligában

Négy hazai győzelem mellett két vendégsikert és egy döntetlent jegyeztek fel a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 22. játéknapján. Az élen nincs változás: Kovászna, Bardoc, Barót a sorrend.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!