Kettővel vezetett a Chindia, kikapott

Székely Sport 2021. február 04., 20:05

Kétgólos hátrányból fordított az FC Botoșani a Chindia Târgoviște otthonában. A sikerrel helyet cseréltek, a vendégek rájátszásbeli pozícióba kerültek a labdarúgó 1. Ligában.

Fotó: Facebook/LPF

Csütörtök késő délután a semmiből szerzett két találattal – büntetőből és öngóllal – a 11. percben 2–0-ra vezetett a Chindia a labdarúgó 1. Liga huszonegyedik játéknapjához tartozó mérkőzésén. Az FC Botoșani fokozatosan vette át a kezdeményezést, még az első félidőben sikerült kiegyenlítenie (2–2).

A második felvonásban a vendégek irányították az összecsapást, ezúttal csak egy gól született, ezt ők szerezték.

A két együttest egy pont választotta el a tabellán, a Chindia volt előnyben, így a győzelmével a Botoșani előzött, ötödik a rangsorban.

Labdarúgó 1. Liga, 21. forduló:

Chindia Târgoviște–FC Botoșani 2–3 (2–2).
Gólszerzők: Popa (6.), Țigănașu (11., öngól), illetve Fili (26.), Keyta (26.), Chindriș (77.).