Csütörtökön este zárult a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának második fordulója, az Academica Clinceni az FCSB-t fogadta.
A mérkőzést végig irányították, kézben tartották a vendégek, egy-egy gólt szereztek játékrészenként – Florin Tănase duplázott – viszonylag simán szerezték meg a három pontot.
Ezzel tovább folytatódik a CFR és a fővárosi klub csatája az élen, a különbség közöttük egyetlen pont.
Labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 2. forduló:
Academica Clinceni–FCSB 0–2 (0–1).
Gólszerző: Florin Tănase (26., 57).
| 2021. 04. 21. 19:00 | FC Botoșani Botoșani | Universitatea Craiova U Craiova | 1-1 |
| 2021. 04. 21. 21:30 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | Kolozsvári CFR CFR | 0-1 |
| 2021. 04. 22. 20:15 | Academica Clinceni Clinceni | FCSB FCSB | 0-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FCSB FCSB | 2 | 2 | 0 | 0 | 4-1 | 39 |
2 | Kolozsvári CFR CFR | 2 | 2 | 0 | 0 | 4-0 | 38 |
3 | Universitatea Craiova U Craiova | 2 | 0 | 2 | 0 | 1-1 | 31 |
4 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-1 | 24 |
5 | FC Botoșani Botoșani | 2 | 0 | 1 | 1 | 2-3 | 22 |
6 | Academica Clinceni Clinceni | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-5 | 22 |
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közötti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Rendőrségi eljárás indult egy kolozsvári buszon történt incidens miatt, amely során magyarul beszélő fiatalokat ért verbális támadás. Az ügyben gyűlöletkeltés gyanújával vizsgálódnak a hatóságok, szemtanúkat keresnek.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!