Kettészakadt a Hargita megyei focibajnokság mezőnye

Dobos László 2023. november 06., 11:44

Gólzáporos mérkőzések voltak hétvégén a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában, ahol két részre szakadt a mezőny: az első hat és a következő négy csapat között kilenc pont lett a különbség.

Kilencgólos meccsen szenvedett vereséget a Roseal. Korábbi felvétel Fotó: László Ildikó

Magabiztos győzelmet aratott Székelykeresztúron a listavezető Gyergyói VSK, a második helyezett Agyagfalvi VSK pedig Homoródalmásról hozta el a pontokat a 11. forduló összecsapásain. A Golimpiákosz a ráadásban szerzett találattal győzte le a Csicsót, Balánbányán pedig kisebb meglepetésre pontot szerzett a vendég zetelaki gárda.

Izgalmas mérkőzés zajlott Alcsíkon, ahol az első 70 percben felváltva vezetett a házigazda Csíkszentsimon és a vendég Székelyudvarhelyi Roseal. A házigazdák háromgólos győzelme az utolsó negyedórában alakult ki.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, alapszakasz, 11. forduló

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Csicsói Ezüstfenyő 2–1 (1–0).
Gólszerzők: Jankó Levente (43.) és Györfi Norbert (90.+1), illetve Dobos Levente (87.). Tudósított: Vajda Antal.

Csíkszentsimoni FC–Székelyudvarhelyi Roseal SK 6–3 (2–2).
Gólszerzők: Olteán János (3., 37. és 50.), Incze Zsombor (70. és 75.), Nagy Botond (90., büntetőből), illetve Miklós Sándor (10., büntetőből), Józsa Sándor (16.) és Zoltáni Róbert (63.). Tudósított: Papp Levente.

Balánbányai Bányász–Zetelaki Fenyő 3–3 (1–1).
Gólszerzők: Kruzselák Róbert (35. és 75.), Ciprian Mitocaru (66.), illetve Simon Arnold (45. és 62.), Vincze Róbert (74., büntetőből). Tudósított: Kecseti Pál.

Székelykeresztúri Egyesülés–Gyergyószentmiklósi VSK 1–6 (1–2).
Gólszerzők: Csutak Barna (6.), illetve Szfárli Hunor (4.), Sándor Levente (44.), Lőrincz Csongor (65.), Czimbalmas Zalán (67.), Kovács Botond (75.) és Gál Vilmos (85.). Tudósított: Fazakas László.

Homoródalmási Homoród–Agyagfalvi Lendület 1–5 (1–4).
Gólszerzők: Gergely Tibor (25.), illetve Csomor Máté (4.), Rácz Dávid (6. és 52.), Rácza Barna (10. és 27.). Tudósított: Péter József.