Kétszer is hátrányba került, de nem volt veszélyben a Craiova kupadöntője

Székely Sport 2021. május 12., 22:36

A nagy esélyes Universitatea Craiova csatlakozott az Astra Giurgiu mellé a labdarúgó Román Kupa döntőjébe.

Az első félidőben kialakult a végeredmény Fotó: Facebook/Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Szerdán este játszották le a kupasorozat elődöntőjének második visszavágóját a másodosztályú Viitorul Pandurii Târgu Jiu és az élvonalbeli Universitatea Craiova között.

A párharc első mérkőzésén az Universitatea hazai pályán 3–0-ra nyert, így már csak formalítás volt számára az idegenbeli találkozó az alsóbb osztályú ellenféllel szemben.

Ennek ellenére a Viitorul Pandurii bátran játszott és az első játékrészben kétszer is vezetett a tartalékosan felálló craiovaiakkal szemben, de csak rövid ideig volt előnyben. A szünetben 2–2 volt az állás, és ez maradt a végeredmény is, a folytatásban már egyik csapat sem tudott újabb gólokat szerezni.

A craiovai együttes könnyedén jutott be a május 22-én Ploiești-en, immár nézők előtt rendezendő kupadöntőbe, ahol a Bukaresti Dinamót kedden tizenegyesekkel kiejtő Astra Giurgiuval küzd meg a trófeáért.