Szerdán este játszották le a kupasorozat elődöntőjének második visszavágóját a másodosztályú Viitorul Pandurii Târgu Jiu és az élvonalbeli Universitatea Craiova között.
A párharc első mérkőzésén az Universitatea hazai pályán 3–0-ra nyert, így már csak formalítás volt számára az idegenbeli találkozó az alsóbb osztályú ellenféllel szemben.
Ennek ellenére a Viitorul Pandurii bátran játszott és az első játékrészben kétszer is vezetett a tartalékosan felálló craiovaiakkal szemben, de csak rövid ideig volt előnyben. A szünetben 2–2 volt az állás, és ez maradt a végeredmény is, a folytatásban már egyik csapat sem tudott újabb gólokat szerezni.
A craiovai együttes könnyedén jutott be a május 22-én Ploiești-en, immár nézők előtt rendezendő kupadöntőbe, ahol a Bukaresti Dinamót kedden tizenegyesekkel kiejtő Astra Giurgiuval küzd meg a trófeáért.
Labdarúgó Román Kupa, elődöntő, visszavágó:
Viitorul Pandurii Târgu Jiu–Universitatea Craiova 2–2 (2–2).
Gólszerzők: Buia (17.), Paraschiv (28.), illetve Ofosu (19.), Tudorie (36.).
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!