Kétszer is felállt a hátrányból, aztán fordított a Marosvásárhelyi SE

Horváth Bálint Ottó 2022. november 11., 17:02 utolsó módosítás: 2022. november 11., 17:03

Fordulatos és gólzáporos mérkőzésen tartotta otthon a három pontot a Marosvásárhelyi SE, pénteken délután kétszer is hátrányba került, de sikerült egyenlítenie és fordítania a Kolozsvári Sănătatea ellen.

Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjában, a 12. forduló nyitómérkőzése előtt a vásárhelyiek egy ponttal előzték meg a vendégeket a tabella hátsó felében.

Nagyon rosszul kezdődött a találkozó a házigazdák számára, akik már a 3. percben hátrányba kerültek. Ezután többet próbálkozott a vásárhelyi csapat, de a támadások elakadtak a tizenhatos előtt, a pontrúgások pedig nem vezettek eredményre. A szünet előtt a vendégek nagy lehetőséget hagytak ki az előnyük növelésére, kihagyták a ziccert, erre válaszul pedig Lupuleț veszélyeztetett a tizenhatos közeléből, lövését védte a Sănătatea kapusa.

A fordulás után hamar összejött az egyenlítés a Marosvásárhelyi SE-nek, Moldován passzából Gliga talált be. Ezt követően felpörögtek az események, a kolozsváriak egy távoli lövéssel ismét előnyhöz jutottak, kevéssel ezután pedig újra betaláltak, így már 3–1-re vezettek. A középkezdés után Gliga rögtön egyenlíthetett volna, emelése azonban elkerülte a kaput.

Váratalnul teljesen szétesett a vendégek védelme, előbb szabadrúgás után Oprea fejelt a hálóba, majd alig egy perccel később Moldován távoli lapos lövésével másodszor is kiegyenlítettek a hazaiak. Sőt kevéssel ezután megfordította az eredményt a Marosvásárhelyi SE, nagyszerű összjáték után Gliga közelről lőtt a kapuba.

A vásárhelyiek nagyobb különbséggel is nyerhettek volna, Lupuleț a kapufát is eltalálta, de a végéig sikerült megőrizni az előnyt.

A Marosvásárhelyi SE két vereség után győzött újra a bajnokságban, ezzel megkezdte a felzárkózást, és egyben visszavágott a kolozsváriaknak az idegenbeli vereségért, akik hasonló találkozón szerezték meg a szintén 4–3-as győzelmet.