HIRDETÉS

Kétnapos focimaraton volt Csíkkarcfalván

A két győztes csapat, felkészítő tanáraik és a főszervezők
Fotó: Pinti Attila

2019. május 18., 16:39

A kicsik korcsoportjában a kézdiszentkereszti Trefán Trefán Leonád Általános Iskola, a nagyoknál pedig a csíkszentkirályi Vitos Mózes Általános Iskola együttese végzett az élen a hétvégén Csíkkarcfalván megrendezett Buzánszky Jenő Erdélyi Focikupán.

2019. május 18., 16:39

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ), a Kurutty OMT és a csíkszentdomokosi Márton Áron Általános Iskola az előző évekhez hasonlóan idén is megrendezte a hagyományos, általános iskolások számára kiírt májusi focitornáját, melynek ötödik éve Buzánszky Jenő Erdélyi Focikupa a neve, mivel az előző években a legendás Aranycsapat utolsó tagja, a Gyermekmentő Szolgálat Sportbizottságának elnöke, a 2015-ben elhunyt olimpiai bajnok labdarúgó, az Aranycsapat hátvédje, Buzánszky Jenő volt a védnöke a vetélkedőnek.

HIRDETÉS

A 15. alkalommal kiírt tornára több mind száz csapat nevezett be, közülük a körzeti szakaszok győztesei, a legjobb 24 vett részt a karcfalvi döntőn. A korábbi 14 tornának Csíkszentdomokos volt a házigazdája, de mivel a szentdomokosi labdarúgópályát korszerűsítik – az idei tornát a szomszéd Karcfalvára költöztették.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

A díjkiosztó ünnepségen Edvi Péter, Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat elnöke, Kurkó István, a Kurutty OMT vezetője, a házigazda karcfalviak részéről pedig Gábor János testnevelő tanár köszöntötte a gyerekeket.

Két napon keresztül Hargita, Kovászna, Maros magyar iskolák csapatai rúgták a labdát a Székelyföldi Jégkorong Akadémia szomszédságában található labdarúgópályán, az akadémia a gyerekek rendelkezésére bocsátotta az öltözőket.

Kicsik (11–12 évesek)

A csoport: gyergyószentmiklósi Fogarasy Mihály Általános iskola–csíkszentdomokosi Márton Áron Általános Iskola 0–3, kápolnásfalvi Kriza János Általános Iskola–kézdiszentkereszti Trefán Trefán Leonád Általános Iskola 1–2, Kápolnás–Gyergyószentmiklós 1–3, Kézdiszentkereszt–Szentdomokos 1–0, Gyergyószentmiklós–Kézdiszentkereszt 1–3 és Szentdomokos–Kápolnás 3–0.

B csoport: csíkkarcfalvi Mártonffy György Általános Iskola–csíkdánfalvi Petőfi Sándor Iskolaközpont 3–0, csíkszentkirályi Vitos Mózes Általános Iskola–marosvásárhelyi dr. Bernádi György Általános Iskola 0–4, Szentkirály–Karcfalva 2–3, Marosvásárhely–Dánfalva 4–3, Karcfalva–Marosvásárhely 0–1 és Dánfalva–Szentkirály 4–0.

C csoport: makfalvi Wesselényi Miklós Általános Iskola–zágoni Mikes Kelemen Általános Iskola 0–2, szépvízi Nyírő József Általános Iskola–csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola 1–1, Szépvíz–Makfalva 3–0, Csíkszereda–Zágon 2–1, Makfalva–Csíkszereda 0–4 és Zágon–Szépvíz 1–4.
Középdöntő: Kézdiszentkereszt–Karcfalva 3–2, Marosvásárhely–Csíkszereda 0–8 és Szépvíz–Szentdomokos 1–5.

A 4–6. helyekért: Karcfalva–Marosvásárhely 3–1, Szépvíz–Karcfalva 2–0 és Marosvásárhely–Szépvíz 3–0.

Az 1–3. helyekért: Kézdiszentkereszt–Csíkszereda 2–0, Szentomokos–Kézdiszentkereszt 1–2 és Csíkszereda–Szentdomokos 0–2.

A végeredmény:

1. kézdiszentkereszti Trefán Trefán Leonád Általános Iskola (felkészítő tanár: Szigeti Attila),
2. csíkszentdomokosi Márton Áron Általános Iskola (felkészítő tanár: Holló Filoména),
3. csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola (felkészítő tanár: Török-Láday Éva),
4. marosvásárhelyi dr. Bernádi György Általános Iskola (felkészítő tanár: Vita-Enescu Krisztina),
5. csíkkarcfalvi Mártonffy György Általános Iskola (felkészítő tanár: Vízi Botond),
6. szépvízi Nyírő József Általános Iskola (felkészítő tanár: Kuna Csaba Tibor).
Részvételi díjban részesült: gyergyószentmiklósi Fogarasy Mihály Általános Iskola (felkészítő tanár: Balázs Zsolt), kápolnásfalvi Kriza János Általános Iskola (felkészítő tanár: Fülöp Szabolcs Alpár), csíkdánfalvi Petőfi Sándor Iskolaközpont (felkészítő tanár: Holló István), csíkszentkirályi Vitos Mózes Általános Iskola (felkészítő tanár: Portik Helga), makfalvi Wesselényi Miklós Általános Iskola (felkészítő tanár: Péterfi Levente) és zágoni Mikes Kelemen Általános Iskola (felkészítő tanár: Bartos Tacsa Zsolt).

Különdíjak

Gólkirály: Harkó Ábel (Marosvásárhely) és Gáll Péter (Szentdomokos).
Legjobb játékos: Rákosi Botond (Kézdiszentkereszt).
Legjobb kapus: Tánczos Csanád (Csíkszereda). Fair play díj: Szépvíz csapata.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Nagyok (13–15 évesek)

A csoport: marosvásárhelyi Szász Adalbert Sportlíceum–csíkszentkirályi Vitos Mózes Általános Iskola 0–1, csíkszentdomokosi Márton Áron Általános Iskola– zabolai 1. számú Általános Iskola 1–1, Szentdomokos–Marosvásárhely 2–1, Zabola–Szentkirály 0–4, Marosvásárhely–Zabola 1–1 és Szentkirály–Szentdomokos 0–0.

B csoport: makfalvi Wesselényi Miklós Általános Iskola –gyimesközéploki Majláth Gusztáv Károly Általános Iskola 0 – 1, csíkkarcfalvai Mártonffy György Általános iskola–gyergyószentmiklósi Fogarasy Mihály Általános Iskola 1–1, Karcfalva–Makfalva 0–2, Gyergyószentmiklós–Középlok 0–0, Makfalva–Gyergyószentmiklós 1–4 és Középlok–Karcfalva 1–1.

C csoport: gyergyóújfalvi Elekes Vencel Általános Iskola–kápolnásfalvi Kriza János Általános Iskola 2–3, kézdivásárhelyi Molnár Józsiás Általános Iskola–csíkszeredai József Attila Általános Iskola 0–2, Kézdivásárhely–Gyergyóújfalu 0–0, Csíkszereda–Kápolnás 0–0, Gyergyóújfalu–Csíkszereda 1–4 és Káőpolnás–Kézdivásárhely 0–0.

Középdöntő: Szentkirály–Középlok 2–1, Gyergyószentmiklós–Kápolnás 3–4 és Csíkszereda–Szentdomokos 2–1.

A 4–6. helyekért: Középlok–Gyergyószentmiklós 3–5, Szentdomokos–Középlok 2–0 és Gyergyószentmikklós–Szentdomokos 2–0.

Az 1–3. helyekért: Szentkirály–Kápolnás 1–0, Csíkszereda–Szentkirály 1–1 és Kápolnás–Csíkszereda 2–0.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

A végeredmény:

1. csíkszentkirályi Vitos Mózes Általános Iskola (felkészítő tanár: Portik Helga),
2. kápolnásfalvi Kriza János Általános Iskola (felkészítő tanár: Fülöp Szabolcs Alpár),
3. csíkszeredai József Attila Általános Iskola (felkészítő tanár: Fekete Gyula),
4. gyergyószentmiklósi Fogarasy Mihály Általános Iskola (felkészítő tanár: Balázs Zsolt),
5. csíkszentdomokosi Márton Áron Általános Iskola (felkészítő tanár: Györgydeák Edit),
6. marosvásárhelyi Szász Adalbert Sportlíceum.

Részvételi díjban részesült: zabolai 1. számú Általános Iskola (felkészítő tanárok: Pap László Kálmán és Szőcs Álmos Miklós), makfalvi Wesselényi Miklós Általános Iskola (felkészítő tanár: Madaras Levente), gyimesközéploki Majláth Gusztáv Károly Általános Iskola (felkészítő tanár: Tankó Tibor), csíkkarcfalvai Mártonffy György Általános Iskola (felkészítő tanárok: Nagy János és Gábor János), gyergyóújfalvi Elekes Vencel Általános Iskola (felkészítő tanár: Kedves Botond), kézdivásárhelyi Molnár Józsiás Általános Iskola (felkészítő tanár: Debreczi Zsolt).

Különdíjak

Gólkirály: Bontás Kristóf (csíkszeredai József Attila iskola). Legjobb játékos: André Balázs (Csíkszentkirály). Legjobb kapus: Deák Csaba (Kápolnásfalu). Fair play díj: Csíkkarcfalva.
A kétnapos torna játékvezetői voltak: Deák Ferenc, Molnos Imre, Györfy Ferenc, Lakatos Tamás és Ciprian Iaru.

Az eredmények közlésében a szervezőbizottság tagja, Kristály Franciska csíkszentdomokosi tanárnő volt segítségünkre. Köszönet érte.

A kicsik és a nagyok korcsoportjának a győztese, a kézdiszentkereszti és a csíkszentkirályi csapat a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat jóvoltából budapesti jutalomkiránduláson vehet részt.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Lesérült az FK Csíkszereda támadója, Ilyés Róbert kevés helyzetre számít a Petrolul ellen

A labdarúgó Szuperliga 14. fordulójában pénteken délután a Petrolul Ploiești látogat Csíkszeredába. Ilyés Róbert vezetőedző és játékosai a mérkőzést megelőzően a sűrű programról és a rájuk váró újabb hazai kihívásról beszéltek.

Új korszak kezdődik a romániai hokiválogatottnál

A finn Markus Juurikkala első alkalommal vezeti a romániai férfi jégkorong-válogatottat: november elején Otopeni-ben edzőtáboroznak, majd Litvániában jégre is lépnek a Nemzetek Európai Kupája első fordulójában.

Székelyhon

Megvan a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok boncolásának eredménye

Közleményt adott ki a rendőrség a Szépvízi víztározó közelében holtan talált fiatalok ügyében: a boncolás szerint október 20-án, hétfőn következhetett be a haláluk, két nappal azelőtt, hogy megtalálták őket. Az ügyben az öngyilkosság gyanúja is felmerül.

`
Krónika

Sejtik a nyomozók, mi történhetett a Székelyföldön holtan talált fiatalokkal

A boncolás előzetes eredményei szerint a Hargita megyei szépvízi víztározó közelében, egy személygépkocsiban holtan talált két fiatal október 20-án halt meg – közölte pénteken a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.

Krónika

Búcsút inthet Romániának az egyik legnagyobb kiskereskedelmi üzletlánc

A francia Carrefour romániai üzleteinek eladására készül – adta hírül pénteken a francia sajtóra hivatkozva a Hotnews.ro hírportál.

Főtér

Gázrobbanások és gázlopások – vasárnapi hírek

Besztercén is gázrobbanás történt vasárnap reggel. A rahovai tömbháztragédiával kapcsolatban új részletek derültek ki. Az erdélyi megyékben pedig elég sokat lopják a gázt, ami rendkívül veszélyes.

Ez is érdekelheti

Az FCSB későn ébredt, a Fradi megtáltosodott a szünetet követően

A román bajnok pocsékul kezdett, kétgólos hátrányba került a labdarúgó Európa Liga csütörtök esti meccsén. Teljesen más Fradi futott ki a pályára a második félidőre.

Hét gólnál jár Eppel Márton, nem állna le az FK Csíkszereda csatára

Az FK Csíkszereda mindkét győztes mérkőzésén fontos szerepet vállalt. A Nyíregyházi Spartacustól érkezett középcsatárral családról, futballról és a csapat előtt álló kilátásokról beszélgettünk.

Edzője még nincs, megfogalmazta a célokat a Kolozsvári CFR új elnöke

Korábban már betöltötte az elnöki tisztséget, a napokban újból kinevezték a Kolozsvári CFR élére Iuliu Mureșant. A gyenge szezonkezdet ellenére komoly célokat fogalmazott meg az idény hátralévő részére.

A Sepsi OSK-t az interneten, az ASA-t csak a helyszínen láthatjuk

Továbbra sem vonzó a tévétársaságok számára a labdarúgó 2. Liga. Pedig az előző játéknap meccsenkénti négygólos átlagot hozott, a 11. fordulóból mindössze két találkozót tűztek műsorra.

Háromszéki tehetségek a válogatott előszobájában

A Sepsi OSK két kézdivásárhelyi reménysége is számot adhatott tudásáról a Buftea Labdarúgó Központban az U14-es korosztály számára szervezett kiválasztón. A sepsiszentgyörgyiek egy másik tehetsége pedig már pályára is lépett az U15-ös válogatottban.

Lesérült az FK Csíkszereda támadója, Ilyés Róbert kevés helyzetre számít a Petrolul ellen

A labdarúgó Szuperliga 14. fordulójában pénteken délután a Petrolul Ploiești látogat Csíkszeredába. Ilyés Róbert vezetőedző és játékosai a mérkőzést megelőzően a sűrű programról és a rájuk váró újabb hazai kihívásról beszéltek.

Lekési a Sportklub meccsének elejét az, aki kilátogat az FK mérkőzésére is

Két fontos sportesemény helyszíne lesz pénteken késő délután Csíkszereda: az FK labdarúgói a Petrolult fogadják, a Sportklub jégkorongozói pedig az Újpest ellen játszanak. A hokimérkőzés kezdési időpontja fél órával későbbre tolódott.

A Sepsi OSK volt sikeredzője érkezhet az U-hoz, kivágta trénerét a CFR

Zajlik az élet a két kolozsvári labdarúgócsapatnál, amelyek gödörbe kerültek a labdarúgó Szuperligában, és ezekben a napokban edzőváltáson esnek át. Nagyon úgy néz ki, hogy az U-hoz Cristiano Bergodi érkezik, míg a CFR menesztette Andrea Mandorlinit.

A legtöbben az FK Csíkszeredától kaptak behívót a női nemzeti együttesbe

Kijelölték a romániai női felnőtt labdarúgó-válogatott keretét, amely felkészülési mérkőzést játszik Ukrajna ellen. Öt játékos az FK Csíkszeredát képviseli.

A játéknap góljával a forduló álomcsapatába: Jebari a második csíkszeredai, aki felkerül erre a listára

A Szuperliga 13. fordulójának lejártával a Hivatásos Labdarúgó-liga (LPF) elkészítette a legkimagaslóbb teljesítményt nyújtó játékosok álomcsapatát, amelybe az idény során másodszor került be az FK Csíkszereda egyik futballistája.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!