Kétgólos hátrányban volt, a hajrában mentett pontot az UTA

Zátyi Tibor 2021. szeptember 10., 23:31 utolsó módosítás: 2021. szeptember 10., 23:42

Az újonc Bukaresti Rapid sokáig kettővel vezetett az Aradi UTA vendégeként, végül azonban csak egy ponttal távozott.

Ioan Hora csereként beállva csökkentette a hátrányt. Archív Fotó: Facebook/UTA Arad

A dobogón második fővárosiak és a harmadik helyezett aradiak találkoztak pénteken este a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 8. fordulójában.

Az első félidő közepére a Rapid kétgólos vezetésre tett szert, mégpedig Alexandru Albu góljainak köszönhetően,

aki volt csapata ellen talált be, az előző szezonban még az UTA játékosa volt.

Ráadásul, nem sokkal később Albu mesterhármast is rúghatott volna, de a házigazdák kapusa megakadályozta ebben.

A folytatásban Bálint László vezetőedző csapata megrohamozta a bukaresti kaput, de a helyzetei kimaradtak. Egészen az utolsó tíz percig, amikor

alig három perc alatt két csereként beállt tapasztalt játékos, Ioan Hora és Liviu Antal is betalált, ezzel döntetlenre mentették az összecsapást.

A játéknap első mérkőzésén Mioveni-ben korai találat döntött a vendég Chindia Târgoviște javára, amely sikerével felzárkózott a középmezőnybe, egy pontra megközelítette a jelenleg még hetedik helyen álló, újonc ellenfelét.