Szerdán délután három székelyföldi harmadosztályos labdarúgó együttes is felkészülési mérkőzést játszott. A Székelyudvarhelyi FC a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. gárdáját fogadta a sétatéri stadionban.
A háromszékiek gyorsan betaláltak, de a szünetig két pontrúgásból egyenlített az SZFC, előbb egy tizenegyest, majd egy szabadrúgást váltottak gólra. A második félidőben mindkét együttes sokat cserélt, maradt a 2–1-es végeredmény.
A székelyudvarhelyiek következő tesztmeccse szombaton 11 órától lesz, ekkor a Marosvásárhelyi SE-t látják vendégül.
A 3. Liga újonca, a Gyergyószentmiklósi VSK hazai környezetben játszott barátságos találkozót, a Brassói Kids Tampát látta vendégül. Az első játékrészben az ő akaratuk érvényesült, kétszer be is vették a vendégek kapuját, illetve egy büntetőt is kihagytak. A pihenőt követően viszont már a Cenk alattiak domináltak, ki is egyenlítettek, a végjátékban pedig megszerezték a győzelmet.
A gyergyószentmiklósiak legközelebb pénteken 17 órától szintén otthon fogadják a Ceahlăul Piatra Neamț fiókcsapatát.
A bajnokság jövő hétvégén kezdődik.
Labdarúgó felkészülési mérkőzések
Székelyudvarhelyi FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. 2–1 (2–1)
Gólszerzők: Gavîrlița, Györgyi, illetve Cămpeanu.
SZFC: Jakab – Gergely, Szőke, Berkeczi, Bara, Bálint, Marosi, Simó, Rónai, Györgyi, Gavîrliță. Játszott még: Colceriu, Kovács, Hadnagy, Lázár, Tordai, Sebestyén, Ketesdi, Opra, Botorok, Bíró. Vezetőedző: Demény Norbert.
Sepsi OSK II: Gedő – Vereguț, Folea, Căntăuz, Cămpeanu, Mihoreanu, Bujdosó, Ene, Varga M., Grigore, Bena. Csereként pályára lépett: Niczuly Ra. – Ureche, Nikula, Ghimbovschi, Kocsis N., Veress, Stanislav.
Gyergyószentmiklósi VSK–Brassói Kids Tampa 2–3 (2–0).
A hazaiak gólszerzői: Csala Róbert, Kovács Botond.
VSK: Bartók – Bărăbaș, Circa, Țepeș, Péte – Csala T., Csala R., Fazakas – Iordache, Kovács, Csiszer. Játszott még: Szántó – Sütő, Precup, Czimbalmos, Szfárli, Farkas, Ilie, Albert, Partene, Hodgyai.
Hiába vezetett a román labdarúgó-válogatott Zenicában, a második félidőben emberhátrányban összeomlott és elveszítette a vébéselejtezőt Boszniával szemben. Így csak a Nemzetek Ligája útvonalán juthatnak ki a vébére, ami nagyon nehéznek ígérkezik.
Edzés közben látogattuk meg a Csíkszeredai Sportklubot szombat délelőtt a Vákár Lajos Műjégpályán. A kék-fehérek már új vezetőedzőjükkel, a lett Peteris Skudrával készülnek a folytatásra.
Eddig tizenöt embert evakuáltak a Tulcea megyei Plauru településről, miután az ukrán területeket ért orosz dróntámadások nyomán egy LPG-vel megrakott hajó kigyulladt hétfőn Izmajil ukrán város közelében.
Nem tudta leplezni lelkesedését a román Prima Sport kommentátora, amikor Írország labdarúgó-válogatottja megszerezte győztes gólját a magyar nemzeti tizenegy ellen a világbajnoki selejtezőmérkőzésen.
Románia labdarúgó-válogatottja 3-1-re kikapott Bosznia-Hercegovinától a világbajnoki selejtezősorozat szombat esti játéknapján, ezzel nehéz helyzetbe került a 2026-os tornára való kijutás tekintetében.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!