A sorozatos lebetegedések miatt nyolc helyen is változtatott a kezdő tizenegyben a román szakvezetés a görögök elleni múlt pénteki hazai találkozóhoz képest.
A Netanyában rendezett mérkőzést kiválóan kezdte a vendég együttes, amely Mihăilă kihagyott nagy helyzete után a 10. percben vezetést szerzett, Man nagyszerű beadással találta meg Cicâldăut, aki higgadtan lőtt a hálóba. Az első félidő közepén megduplázta előnyét a román válogatott, a csapatkapitány Chiricheș labdaszerzése után Man elé passzolt, aki magabiztosan fejezte be az akciót. Ezután a házigazdák játszottak veszélyesebben, a szünetig szépíthettek volna, Florin Nițănak kellett védenie.
A folytatásban tovább próbálkozott az izraeli csapat, és az 57. percben sikerrel járt, szögletnél nagy védelmi hibát követtek el a román játékosok, üresen hagyták az izraeliek legjobbját, Munas Dabbur pedig közelről befejelte. A vendégek ellentámadásnál eldönthették volna a meccset, de ezúttal nem voltak pontosak a befejezésnél. Ehelyett a végén érkezett az egyenlítő találat, a román védelem megint nem volt a helyzet magaslatán, Dabbur belőtte a második találatát.
Döntetlen lett a vége, amivel Edward Iordănescu szövetségi kapitány két mérkőzés után nyeretlen a román válogatott élén. Júniusban még nehezebb próbatétel következik számára és tanítványainak a Nemzetek Ligájában.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!