Az első hat játéknapon egyszer sem szenvedett vereséget a Sepsi OSK, az azt követő két mérkőzését viszont egyaránt elveszítette. Ezúttal viszont a CS Mioveni ellen lépnek gyepre, amelyet az elmúlt két találkozásuk során rendre megvertek (3–1-re és 2–0-ra).
Mindent egybevetve eddig hatszor mérhette össze erejét a két gárda, háromszor ünnepelhettek a háromszékiek, kétszer kikaptak és egyszer pontosztozkodás lett a vége. A párharc során a legtöbb gólt Alexandru Tudorie szerezte, szám szerint kettőt. Legutoljára március közepén játszottak egymással a felek az 1. Liga alsóházi rájátszásának első fordulójában: akkor hiába vezetett szünetben a CS Mioveni, a végére 3–1-es hazai siker született.
A papírforma szerint ezúttal is a szentgyörgyiek az esélyesebbek, hiszen a vendég gárda nyolc játéknapot követően még mindig nyeretlen, mindössze három döntetlent harcoltak ki öt vereség mellett. Egyetlen csapat sem gyűjtött kevesebb pontot idegenben az idei kiírásban, mint a CS Mioveni, amely mindössze egy egységet szerzett a saját stadionjától távol.
Össze kell szednie magát Cristiano Bergodi legénységének is, mivel az elmúlt két hazai találkozójukból egyet sem sikerült megnyerniük, egy gól nélküli döntetlent játszottak az Aradi UTA ellen, illetve 2–1-es vereséget szenvedtek el a Rapidtól.
Mindenképp jó előjel lehet a Sepsi OSK számára, hogy a teljes keret Bergodi vezetőedző rendelkezésére áll, viszont oda kell figyelnie az összeállításra, mivel egy hét leforgása alatt már a harmadik bajnokijára készül a háromszéki gárda.
A Sepsi OSK–CS Mioveni bajnokit pénteken, 18 óra 45 perctől rendezik Sepsiszentgyörgyön, a sípot Găman George Cătălin fújja majd, aki korábban 8-szor bíráskodott a háromszékiek mérkőzésein, ezalatt háromszor győzött az OSK, háromszor döntetlent játszottak és kétszer kikaptak. A vendégek ötödször találkoznak a sípmesterrel, korábban egyszer sem diadalmaskodtak, amikor a 37 éves játékvezető vezette a meccsüket. Găman munkáját Mitruţi Daniel és Marchidanu Marius Cristian segíti partjelzőként, míg a VAR szobában Kovács István tevékenykedik majd.
A mérkőzést élőben közvetíti a Digi Sport 1, az Orange Sport 1 és a Prima Sport 2 televíziós csatorna.
| 2022. 09. 02. 18:45 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | CS Mioveni Mioveni | 0-1 |
| 2022. 09. 02. 21:30 | Kolozsvári U Kolozsvári U | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 1-1 |
| 2022. 09. 03. 19:00 | Aradi UTA UTA | Chindia Târgoviște Chindia | 1-1 |
| 2022. 09. 03. 21:45 | FC Voluntari Voluntari | Bukaresti Rapid Rapid | 0-1 |
| 2022. 09. 04. 21:30 | Petrolul Ploiești Petrolul | FC Botoșani Botoșani | 2-1 |
| 2022. 09. 05. 18:45 | FC Argeș Pitești FC Argeș | FC Hermannstadt Hermannstadt | 0-1 |
| 2022. 09. 05. 21:30 | Universitatea Craiova U Craiova | Konstancai Farul Farul | 4-3 |
| 2022. 12. 15. 20:00 | FCSB FCSB | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 0-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Konstancai Farul Farul | 8 | 5 | 3 | 0 | 13-5 | 18 |
2 | Bukaresti Rapid Rapid | 8 | 6 | 0 | 2 | 9-4 | 18 |
3 | Petrolul Ploiești Petrolul | 8 | 4 | 2 | 2 | 7-6 | 14 |
4 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 7 | 3 | 4 | 0 | 10-5 | 13 |
5 | FC Argeș Pitești FC Argeș | 8 | 4 | 1 | 3 | 9-10 | 13 |
6 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 7 | 4 | 0 | 3 | 13-9 | 12 |
7 | FC Botoșani Botoșani | 7 | 3 | 3 | 1 | 7-5 | 12 |
8 | Universitatea Craiova U Craiova | 7 | 3 | 2 | 2 | 7-6 | 11 |
9 | Aradi UTA UTA | 8 | 3 | 2 | 3 | 7-9 | 11 |
10 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 8 | 2 | 4 | 2 | 9-6 | 10 |
11 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 8 | 3 | 1 | 4 | 10-9 | 10 |
12 | FC Voluntari Voluntari | 8 | 2 | 2 | 4 | 6-9 | 8 |
13 | FCSB FCSB | 7 | 1 | 4 | 2 | 9-12 | 7 |
14 | Kolozsvári U Kolozsvári U | 8 | 0 | 3 | 5 | 4-10 | 3 |
15 | CS Mioveni Mioveni | 8 | 0 | 3 | 5 | 4-13 | 3 |
16 | Chindia Târgoviște Chindia | 7 | 0 | 2 | 5 | 8-14 | 2 |
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Felkészülési mérkőzést játszott egymással a Sepsi OSK és a Székelyudvarhelyi FC szerdán délután. Habár az udvarhelyiek 2–1-es vereséget szenvedtek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a harmadosztályú bajnokság augusztus végi rajtja előtt.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem tükrözik az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) álláspontját Toró T. Tibornak a Tusványosról tett kijelentései – közölte kedden Tőkés László.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!