Lejátszották a jövő évi labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakasza 4. fordulójának utolsó mérkőzéseit, kialakult az elődöntő mezőnye. Nem született meglepetés, a legjobb négy közé a 4. Liga Hargita megyei csoportjának élbolyában álló együttesek jutottak.
Udvarhelyszéket a Golimpiákosz és a Roseal képviseli, Gyergyószéket a Gyergyói VSK, Csíkszéket pedig a szentsimoni együttes.
Labdarúgó Román Kupa, Hargita megyei szakasz, negyeddöntő
Homoródalmási Homoród–Csíkszentsimoni FC 2–3 (1–1).
Gólszerzők: Bogdán Zsolt (43.) és Kővári Zsolt (80.), illetve Ferencz Előd (10.), Olteán János (55.) és Ferencz Hunor (90.+2).
Agyagfalvi Lendület–Székelyudvarhelyi Roseal SK 0–2 (0–2).
Gólszerzők: Zoltáni Róbert (4.) és Csíki Zsolt (15.).
Székelykeresztúri Egyesülés–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 0–2 (0–1).
Gólszerzők: Györfi Norbert (34.) és Pál Lehel (76.).
Gyimesbükki SE–Gyergyószentmiklósi VSK 0–1 (0–0).
Gólszerző: Olteán Tihamér (51., öngól).
Az elődöntők programjáról, illetve pontos időpontjáról később dönt a szervező Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület.
Pár nappal ezelőtt vált hivatalossá, hogy az FK Csíkszereda megvált egyik legfontosabb játékosától, Anderson Cearától, aki az FCSB-nél folytatja pályafutását. Úgy tűnik azonban, hogy a Hargita megyei klub már dolgozik a brazil futballista pótlásán.
A Hargita megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK szombaton hazai pályán kezdi meg a 3. Ligába jutásért vívott párharcot a Kovásznai Kárpátok ellen. A történelem és a statisztika egyaránt izgalmas csatát ígér.
Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!
A magyar nyelv használata és a kétnyelvű feliratok ellen ágált egy videóban Lucian Mușat, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) Szilágy megyei parlamenti képviselője, a megyei pártszervezet elnöke.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!