Két szabadrúgásgól okozta a csíki farmcsapat vereségét

Dobos László 2023. április 29., 20:35 utolsó módosítás: 2023. április 30., 10:43

Mezőnyjátékban egyenlő volt ellenfelével az FK Csíkszereda farmcsapata szombaton késő délután hazai pályán a labdarúgó 3. Ligában, azonban a vendég Miroslava két szabadrúgásgólja megpecsételte a mérkőzés sorát.

Mezőnyjátékban egyenlő volt ellenfelével az FK Csíkszereda farmcsapata Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda

Az első komolyabb helyzetét gólra váltotta a vendég Iași megyei alakulat: a 18. percben a mintegy 18 méterről, középről megítélt szabadrúgást Vasilică Mihăeș a hálóba lőtte (0–1).

Mindkét csapatnak voltak helyzetei a folytatásban, de az újabb gólig egészen a 80. percig kellett várni, amikor a Bujdosó Szilárd által beívelt bal oldali szögletet Miklós Norbert a rövid felsőbe fejelte (1–1).

Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda

A 86. percben újra hibázott a csíki fiatalok csapata, a vendégek szabadrúgáshoz jutottak a tizenhatos környékén. Ezt balról, mintegy 20 méterről Vlad Danale mesterien a rövidbe, a kapufa mellé helyezte (1–2).

A csíkiaknál a kezdő játékosok mind 2002 után születtek, a mérkőzés utolsó 25 percére pályára lépett a 30 éves Hodgyai László, aki hosszú sérülés után tért vissza. Az ő játéka élénkített a hazai támadásokon.

Labdarúgó 3. Liga, alsóházi rájátszás, 1. csoport, 5. forduló:

FK Csíkszereda II.–Știința Miroslava 1–2 (0–1).

Gólszerzők: Miklós Norbert (80. perc), illetve Vasilică Mihăeș (18.) és Vlad Danale (86.).
FK Csíkszereda II: Lukács Dániel – Szín Ferenc, Vereguț Dániel, Miklós Norbert, Baga István Szabolcs, Dencsák Kristóf, Sütő Zalán, Bujdosó Szilárd, Sebestyén Botond, Balogh Szilárd, Nagy Botond. Cserejátékosok: Bartók Alpár (kapus), Hodgyai László, Suciu Tóni, Fazakas Henrik, Buza Balázs, Tamás Bence, Péter Zsombor, Zöld Hunor, Vajna Roland. Stáb: Demény Norbert (vezetőedző), Antal Szilamér (erőnléti edző), Nagy Barna (csapatmenedzser), Mikó László (másodedző), Barabási Roland Csaba (a csapat képviselője).
Știința Miroslava: Denis Ciotu – Mattia Bogles, Iulian Iurașcu, Denis Botezatu, Vasilică Mihăeș, Vlad Danale, Adrian Ungurenașu, Joe Ntamack, Abraham Ayemantey, Durell Bilendo, Petru Corobuță. Cserejátékosok: Maximiuc Răzvan (kapus), Daniel Cazacu, Cosmin Saizu, Darius Deac, Victor Petrișor, Robert Șonea, Tiberiu Șovea. Stáb: Selymes Tibor (vezetőedző), Liviu Petrache (másodedző), Claudiu Nechita (kinetoterapeuta).
Játékvezetők: Ionuț Alexandru Perju (Galac), Andrei Cojocaru Pavel (Brassó) és Marian Tunsoiu (Újsinka). Megfigyelők: Adrian Silviu Broscățan (Brassó) és Mihail Ionescu (Ploiești).