Az első komolyabb helyzetét gólra váltotta a vendég Iași megyei alakulat: a 18. percben a mintegy 18 méterről, középről megítélt szabadrúgást Vasilică Mihăeș a hálóba lőtte (0–1).
Mindkét csapatnak voltak helyzetei a folytatásban, de az újabb gólig egészen a 80. percig kellett várni, amikor a Bujdosó Szilárd által beívelt bal oldali szögletet Miklós Norbert a rövid felsőbe fejelte (1–1).
A 86. percben újra hibázott a csíki fiatalok csapata, a vendégek szabadrúgáshoz jutottak a tizenhatos környékén. Ezt balról, mintegy 20 méterről Vlad Danale mesterien a rövidbe, a kapufa mellé helyezte (1–2).
A csíkiaknál a kezdő játékosok mind 2002 után születtek, a mérkőzés utolsó 25 percére pályára lépett a 30 éves Hodgyai László, aki hosszú sérülés után tért vissza. Az ő játéka élénkített a hazai támadásokon.
| 2023. 04. 29. 17:00 | Rapid Brodoc Rapid Brodoc | Șomuz Fălticeni Fălticeni | 1-1 |
| 2023. 04. 29. 17:00 | FK Csíkszereda II. FK Csíkszereda II. | Știința Miroslava Știința Miroslava | 1-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Știința Miroslava Știința Miroslava | 4 | 2 | 1 | 1 | 7-6 | 36 |
2 | Șomuz Fălticeni Fălticeni | 4 | 1 | 2 | 1 | 5-5 | 32 |
3 | Viitorul Darabani Darabani | 4 | 2 | 1 | 1 | 5-3 | 23 |
4 | Rapid Brodoc Rapid Brodoc | 4 | 1 | 2 | 1 | 6-6 | 19 |
5 | FK Csíkszereda II. FK Csíkszereda II. | 4 | 1 | 0 | 3 | 4-7 | 13 |
Másfél hónapos kényszerszünet után visszatért Nyikita Melnyicsuk, a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa. A jégkorong Erste Liga egyik legjobb mutatóival rendelkező hálóőrével beszélgettünk.
Az első harmadban pár fokkal jobb volt a Gyergyói Hoki Klub a Csíkszeredai Sportklubnál, és az akkor megszerzett előny elég volt a győzelemhez. Az utolsó pillanatig nyílt volt a pontok sorsa, de aztán ezek Gyergyóban maradtak.
Hivatalosan is megnyitották a Riverside Retail Park névre keresztelt bevásárlóközpontot Székelyudvarhelyen csütörtök reggel. A több mint 15 ezer négyzetméteren elterülő létesítményben nemzetközi márkák és helyi üzletek várják a vásárlókat.
Házi őrizetbe helyezte a bíróság a szexuális bűncselekményekkel gyanúsított Traian Simioncát, a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) polgármesterét. A pártja által a botrány kirobbanása nyomán felfüggesztett polgármesterre nyomkövetőt helyeztek.
A júniussal zárult egy évben meredeken csökkent a megelőző időszakok rekordszintjeiről a nettó bevándorlás Nagy-Britanniában.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!