Két perc alatt fordított a régeniek ellenfele

Horváth Bálint Ottó 2024. október 11., 19:45 utolsó módosítás: 2024. október 11., 19:46

Hiába szerzett vezetést és volt előnyben a szünetben, végül ezúttal is pont nélkül maradt a szászrégeni labdarúgócsapat, amely immár sorozatban hat elbukott mérkőzésnél tart a harmadosztályban.

Nem tudják megszakítani a vereségi sorozatot. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A bajnokság 7-es csoportjának 7. fordulójában a Maros megyeiek pénteken a Dési Unirea otthonába látogattak, ahol igencsak jól alakult számukra a találkozó eleje.

A házigazdák kihagyott helyzeteire ugyanis góllal válaszoltak, a 18. percben Moldován Tamás távoli lövésével megszerezték a vezetést. A szünetig megvoltak a lehetőségeik az egyenlítésre a désieknek, azonban ez nem sikerült.

A fordulás után viszont jóval pontosabbak voltak a befejezésnél, alig két perc leforgása alatt kétszer is bevették a régeni a kaput, ezzel hamar a javukra fordították az állást.

Aztán a vendégek emberhátrányba kerültek, a végéig pedig nagy nyomás alatt voltak, a hazaiak számos gólhelyzetet dolgoztak ki. Betalálni a 75. percben büntetőből tudtak, amikor beállították a 3–1-es végeredményt, ami azt jelenti, hogy a Szászrégeni Avântul egymás után a hatodik vereségét szenvedte el, a nyitóforduló óta még pontot sem szerzett.

Labdarúgó 3. Liga, 7-es csoport, 7. forduló:
Dési Unirea–Szászrégeni Avântul 3–1 (0–1).
Gólszerzők: Bogdan Popovici (53.), Adrian Mar (55.), Andrei Pop (75., büntetőből), illetve Moldován Tamás (18.).