Különösen az U15-ös és az U16-os korosztályokban remekelnek a székelyföldi csapatok, ahol Kovászna és Hargita megye képviselője is dobogós helyen áll. Ebben a két korosztályban hihetetlennek tűnő eredmények születtek Sepsiszentgyörgyön, ahol a Sepsi ISK 25, illetve 13 nullára verte a Ceahlăul Piatra Neamț hasonló korosztályú együttesét.
Eredmények, alapszakasz, 5. forduló:
U15-ös korosztály, 1. csoport:
FK Csíkszereda–FC Botoșani 3–0 (1–0),
gólszerzők Szabó Örs, Bíró Botond és egy öngól;
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Ceahlăul Piatra Neamț 25–0 (15–0),
gólszerzők Leonard Hanu 6, Darius Rotaru 5, Victor Dorcioman és Gabriel Andrei 4-4, Hadnagy Kristóf 3, Stingher Hunor, Alex Muntean és Raul Tudor.
Öt forduló után: 1. Sepsi OSK 15 pont (44–0), 2. FK Csíkszereda 15 pont (38–3), 3. Jászvásári Poli 15 pont (27–3).
U16-os korosztály, 1. csoport:
FK Csíkszereda–FC Botoșani 2–0 (0–0),
gólszerzők Bódi Lehel és Catrinoi Szebasztián;
Sepsi OSK–Ceahlăul 13–0 (6–0),
gólszerzők Ciprian Floroi 5, Andrei Bodi 3, George Ungureanu és Meder Szabolcs 2-2, Urszuly József.
Öt forduló után: 1. FK Csíkszereda 15 pont (37–3), 2. Bákói FC 15 pont (27–1), 3. Sepsi OSK 13 pont (30–2)
U17-es korosztály, nyugati csoport:
FK Csíkszereda–FC Argeș Pitești 1–1 (0–0),
a csíkiak gólszerzője Luca Noveli volt;
Temesvári Poli–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–5 (0–0),
a vendégcsapat gólszerzői Vlad Truță 2, Daniel Coman,
Rareş Radovan és Antonio. Minescu.
Öt forduló után: 1. Sepsi OSK 13 pont (18–4), 2. FC Argeș 13 pont (11–1), 3. Craiovai U 12 pont (13–8), … 10. FK Csíkszereda 4 pont (7–10).
U18-as korosztály, nyugati csoport, 5. forduló:
FK Csíkszereda– FC Argeș 3–1 (1–1),
csíki gólszerzők Jakab Krisztián 2 és egy öngól;
Temesvári Poli–Sepsi OSK 2–0 (0–0).
Öt forduló után: 1. Kolozsvári CFR 13 pont (14–5), 2. Craiovai U 12 pont (20–10), 3. Aradi UT 10 pont (14–5), 4. Brassói Kids Tâmpa 10 pont (7–7), … 6. FK Csíkszereda 9 pont (14–10), …
10. Sepsi OSK 3 pont (3–8).
A következő fordulóban az U15-ös és az U16-os korosztályokban (szeptember 14.) az FK Csíkszereda Suceáván vendégszerepel, a Sepsi OSK pedig az FC Botoșani vendége lesz. Az U17-es és az U18-as korosztályokban (szeptember 15.) az FK Csíkszereda a Kolozsvári CFR otthonában lép pályára, míg a Sepsi OSK pedig a Craiovai U együttesét fogadja.
Telt ház, fúvószenekar és kiváló hangulat fogadta a bajnoki döntőnek beillő rangadót vasárnap kora este Csíkszentsimonban. A hazaiak 4–0-ra legyőzték az Agyagfalvi Lendületet, és megnyerték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának bajnoki címét.
Második felkészülési mérkőzését játszotta Románia a júniusi válogatott szünetben. A trikolórok szombat este Wales ellen két cserejátékos góljával 2–1-re nyertek, Gheorghe Hagi pedig megszerezte első győzelmét a visszatérése óta.
Heherészve, előítéletekre épülő székely vicceket olvasgatva gyűjt követőket egy podcastműsorban két csíkszeredai önkormányzati képviselő. Miközben tanácsosként egyetlen határozattervezetet sem nyújtottak be.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Egy kemping közelében történt az a medvetámadás, amelynek nyomán életét vesztette egy férfi szombaton Szeben megyében. A település polgármestere és egy liberális parlamenti képviselő a medvepopuláció szabályozását sürgeti a tragédia nyomán.
A mítosztalanított román–magyar közös történelem nem széles körű fogyasztásra alkalmas termék, de az MCC-történészkerekasztal előadói egyelőre optimisták.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!