Két meccsen egy pontot szereztek a Szeben megyeiek

Székely Sport 2021. április 17., 19:57 utolsó módosítás: 2021. április 17., 19:59

Az FC Hermannstadt a Chindia Târgoviște pályáján szenvedett vereséget, míg a Medgyesi Gaz Metan házigazdaként játszott döntetlent az FC Voluntari-ral a labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásában.

Döntetlennel kezdték a rájátszást Răzvan Pleșcáék Fotó: Pinti Attila

Miután péntek este az Aradi UTA 1–0-ra legyőzte otthont a Konstancai Viitorult, a playout első fordulója szombaton újabb két mérkőzéssel folytatódott. A bodzavásári stadionban, a Chindia Târgoviște ideiglenes otthonában, illetve Medgyesen is két-két gól született, de előbbi mérkőzésen a pályaválasztó együttes gyűjtött be a pontokat, míg utóbbin döntetlennel kellett kiegyezniük a feleknek.

A Chindia egy ellentámadáson, Denis Dumitrașcu jól eltalált lövésével szerzett vezetést a nagyszebeniek ellen a 33. percben. A második félidő elején a kapus által előrevágott labdára Daniel Florea csapott le elsőként, és a Hermannstadt két védőjén is túljutva lőtte be a târgoviștei alakulat második gólját.

A végeredmény 2–0 maradt, Emil Săndoi legénysége jelenleg 23 ponttal vezeti az alsóházi rájátszás tabelláját, míg a szebeniek az utolsó, 16. helyen állnak.

A Medgyes és a Voluntari nem bírt egymással a „gázasok” otthonában. A találkozó első gólját a vendégek szerezték a 25. percben, amikor is a hazaiaknál is megfordult cseh védekező középpályás, Lukas Droppa továbbított sarokkal a kapuba egy szabadrúgást követően. A medgyesiek az első félidő hosszabbításában egyenlítettek, Vlad Morar volt eredményes Butean jobb oldali beadása után.

A második játékrészben mindkét csapat eldönthette volna az összecsapást, mindkét kapunál nagy lehetőségek maradtak ki, 1–1-gyel végződött a bajnoki.

Az alsóházi rájátszás első fordulójából már csak az FC Argeș–Poli Iași mérkőzés van hátra, ezt vasárnap 13.30-tól játsszák.