A lajstrom élére Germán Cano, a brazil Fluminense argentin légiósa került 33 találattal, megelőzve a Paris Saint-Germainben 32-szer eredményes francia Kylian Mbappét, továbbá egy másik argentint, a mexikói Pachuca együttesét erősítő Nicolás Ibánezt, aki 31 bajnoki gólt ért el tavaly.
Ádám Martin a Paks színeiben, majd új csapatában, a dél-koreai Ulszanban együttesen szerzett 25 góljával a ranglista 16. helyét foglalja el, míg az Egyesült Államok bajnokságában, a Philadelphia Unionban játszó Gazdag Dániel 24 találatával a 22.
Az elmúlt esztendő abszolút legeredményesebbje Boris Kopitovic volt 35 góljával, csakhogy klubcsapata, a Tampines Rovers a szingapúri bajnokságban szerepel, ez viszont nem került be a top 100-ba az IFFHS-nél, így a montenegrói futballistát nem rangsorolták.
Az élvonalbeli bajnokságok legjobb gólszerzői 2022-ben:
1. Germán Cano (argentin), Fluminense, 33 gól
2. Kylian Mbappé (francia), Paris Saint-Germain, 32
3. Nicolás Ibánez (argentin), Pachuca, 31
4. Erling Haaland (norvég), Borussia Dortmund és Manchester City 30
5. Robert Lewandowski (lengyel), Bayern München és Barcelona 29
...16. Ádám Martin, Paks és Ulszan 25
...22. Gazdag Dániel, Philadelphia Union 24
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!