Két löket, más semmi az erdélyi focipárharcban

Józsa Csongor 2020. november 07., 19:02 utolsó módosítás: 2020. november 07., 19:09

Felejthető produkciót nyújtott a két erdélyi fociklub a labdarúgó 1. Ligában. Osztozkodott a pontokon a Sepsi OSK és a Hermannstadt.

Mezőnyben csordogált az összecsapás nagy része Fotó: Pinti Attila

Szombaton késő délután a Sepsi OSK a Nagyszebeni Hermannstadt együttesét látta vendégül a labdarúgó 1. Liga tizedik játéknapján. Mindketten vereséget szenvedtek az előző fordulóban, sőt, a nagyszebeniek az elmúlt két meccsen gólt sem lőttek. A sepsiszentgyörgyiek szeme előtt az lebeghetett, hogy egy győzelemmel ismét felléphetnek a rangsor harmadik helyére.

Az első félidő első részében nem volt nagy a ritmus, mezőnyben adogattak a felek, nagyrészt nem is jutottak el a kapuig. Ezt az álmos kezdést a 26. percben Fortes akciója törte meg, ő maradt védő nélkül egy beadásnál, egyből kapura is küldte a játékszert, az pedig a hálóban pihent meg – a találatot nem adták meg, a támadó leshelyzetből szerezte.

Valamelyest emelkedett a tempó ezután, de még így is nehézkesen alakítottak ki gólhelyzetet, egy-egy távoli lövést lehetett feljegyezni.

Nem is lehetet más az állás az első felvonásban, mint a 0–0.

Azt reméltük, hogy a második félidő jobb lesz – mert az elsőt nem volt nehéz überelni. Nem sokkal, de kicsivel több focit láthattunk, na meg érkeztek a találatok. Futószalagon kettő, két perc alatt. Előbb az 58. minutumban Petrila a tizenhatos sarkáról lövésre szánta el magát, a rendkívül jól eltalált löketet követőn a labda mindkét kapufát érintve befelé pattant (1–0).

Nem sokáig volt előnyben a házigazda, szöglet után a kapus és a védelem sem szabadított fel, Mayoral tizenötről a léc alá bombázta (1–1).

A két találat után a találkozó visszatért a megszokott mederbe, pár apró lehetőség mellett mezőnyben elpasszolgattak, döntetlennel zárul az erdélyi párharc.

A Sepsi OSK jelenleg tizenhat ponttal a negyedik a tabellán, a Hermanstadt tizenegy ponttal a tizenegyedik.