Hirdetés

Két-két magyar és román, ketten otthon, ketten idegenben

Mindegyik selejtezőkörben egymeccses párharcokat rendeznek az EL-ben
Fotó: MTI/Illyés Tibor

2020. szeptember 17., 12:26

A második selejtezőkör mérkőzéseit rendezik csütörtökön este a labdarúgó Európa Ligában. Két magyar és két román együttes érdekelt ebben a szakaszban. A bajnoki címvédő Kolozsvári CFR csak a harmadik fordulóban csatlakozik a sorozathoz.

2020. szeptember 17., 12:26

A második számú európai kupasorozat első körében egy magyar és egy román csapat „esett áldozatul”, a Puskás Akadémia és az Universitatea Craiova, amelyek idegenben szenvedtek vereséget a svéd Hammarbyval, illetve a grúz Lokomotiv Tbiliszivel szemben. A többi együttes viszont sikerrel vette az első mérkőzéseit, és folytatja menetelését, de a második fordulóban valamivel nehezebb feladatuk lesz a továbbjutásra.

Hirdetés

Elsőként az FC Botoșani lép pályára, amely házigazda lesz, 18.45-től az északmacedón Skendija csapatával mérkőzik meg. A moldvaiak az első körben vendégként győzték le a kazah Ordabaszit, és mostani ellenfelük is hasonló játékerőt képvisel. Újabb győzelmük esetén a következő fordulóban egy igazi nagyágyúval, az angol Tottenhammel találkozhatnak.

A másik román együttes, az első meccsén az örmény Sirakot búcsúztató FCSB 22 órától a vajdasági Topolyai SC ellen idegenben játszik – a párharcot Zentán rendezik. A fővárosiak komoly gondokkal küszködnek a mérkőzés előtt, ugyanis

szinte a teljes szakmai stáb tagjainak, köztük Anton Petrea vezetőedzőnek, illetve kilenc játékosnak pozitív lett a koronavírustesztje.

A harmadik román képviselő, a BL-ből átkerült Kolozsvári CFR csak a harmadik fordulóban lép pályára, ellenfele jövő héten idegenben a svéd Djugardens és a gibraltári Europa FC közötti párharc továbbjutója lesz.

A fertőzés nem kerülte el a Mol Fehérvár csapatát sem, a tesztelések során egy pozitív és egy kétes eredmény született. A klub nem nevezte meg a labdarúgót, aki megfertőződött, az viszont ismert, hogy Márton Gábor vezetőedző kapott kétes minősítést a laboratóriumtól, így ismételt tesztet kellett végrehajtani az esetében, amely később negatív lett. Ezzel elutazhatott a csapattal Máltára, ahol 20 órától

a Hibernians otthonában a fehérváriak számára kötelező lenne a továbbjutás, főleg hogy az első körben csak tizenegyesekkel tudtak túljutni a félamatőr, ír Bohemianszon.

A továbbjutás szempontjából a legnehezebb dolga a Budapest Honvédnak lesz, a játéknap utolsó meccsén 22.05-től a svéd Malmőt látja vendégül. A kispestiek már az előző fordulóban is megszenvedtek a továbbjutásért, ugyancsak hazai pályán hosszabbításban múlták felül a finn Inter Turkut, ezúttal azonban tehetősebb ellenféllel játszanak.

A magyar és román csapatok mindegyik mérkőzését élőben közvetítik a televízióban. 

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A magyarokat szidták az FC Argeș szurkolói

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.

Saját nevelésű fiatalok a légiósok helyén: kiderült, milyen kerettel indul a GYHK

Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.

Székelyhon

9500 lejt emeltek le egy kézdivásárhelyi lakos számlájáról SMS-es csalással

Informatikai csalás ügyében nyomoz a rendőrség, miután egy kézdivásárhelyi személy 9500 lejt veszített egy megtévesztő SMS következtében.

`
Krónika

Lisszabontól Kolozsvárig két keréken – 4000 kilométert tekert Európán át a kolozsvári nőgyógyász

Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.

Krónika

Már 11 lejhez közelít a gázolaj literenkénti ára

Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.

Főtér

Általános sztrájk kezdődik kedden a kórházakban – hírek hétfőn

Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.

Ez is érdekelheti

A BL-selejtezőben kapott megbízást Kovács István

Újabb nemzetközi küldetést kapott Kovács István, a nagykárolyi bíró vezeti a Bodø/Glimt és az Union Saint-Gilloise közötti Bajnokok Ligája-selejtező visszavágóját.

Továbblépett a Kolozsvári CFR és a Fradi, búcsúzott a Paks

A szünetig eldöntötte a továbbjutó sorsát a Kolozsvári CFR, a Ferencváros kettővel vezetett, de a végén izgulnia kellett. A Paks bátran játszott a labdarúgó európai kupaküzdelmekben.

A lettek kiverték az FCSB-t, a Loki továbbjutott a Konferencia Ligában

Akárcsak Bukarestben, az Auda saját közönsége előtt is nyert, így az FCSB-nek idén véget ért az európai kupaszereplése. A Debrecen gólnélküli döntetlenje sokat ért Jerevánban.

A Sepsi Duna Aréna maradna a Kolozsvári U európai otthona

A Sepsi OSK stadionjában rendezheti a következő hazai európai kupamérkőzését a Kolozsvári U – amennyiben kiharcolja a továbbjutást a labdarúgó Konferencia Liga selejtezőjének második fordulójában.

Eddig tartott az oltyán BL-kaland (videóval)

Hiába állt fel kétgólos hátrányból, nem tudta ledolgozni az első mérkőzésen összeszedett hátrányát az Universitatea Craiova a bolgár Levszki Szófiával szemben, így búcsúzott a labdarúgó Bajnokok Ligájától.

A Real Madriddal játszik barátságos mérkőzést a Ferencváros

A 15-szörös Bajnokok Ligája/BEK-győztes Real Madrid labdarúgócsapatát fogadja a Ferencváros, a barátságos mérkőzést augusztus 8-án 20 órától rendezik a Groupama Arénában.

Nagyot hajrázott Sepsiszentgyörgyön a Kolozsvári U, a legvégén bukott el az FCSB

A Kolozsvári U kétgólos hátrányból a hajrában harcolta ki a döntetlent, míg az FCSB meglepetésre a hosszabbításban kapott ki csütörtökön este a labdarúgó Konferencia Liga-selejtező második fordulójának első mérkőzésén.

A Ferencváros és a Debrecen nyert, a Paks kikapott a nemzetközi kupaporondon

Három magyar csapat is pályára lépett csütörtök este az Európa-liga és a Konferencia-liga selejtezőjében. A Ferencváros és a Debrecen győzelemmel került előnybe, míg a Paks hazai pályán egygólos vereséget szenvedett.

Gyorsan egyenlített, többre nem futotta az örmények ellen a Kolozsvári CFR-től

A Kolozsvári CFR 1–1-es döntetlent ért el az örmény Alaskert otthonában a labdarúgó Konferencia Liga selejtezőjének második fordulójában, így kedvező helyzetből várhatja a hazai visszavágót.

A legjobb hazai és anyaországi ifjúsági focicsapatok csapnak össze a Burus Csaba Emléktornán

Hat meghatározó magyarországi, romániai és szerbiai ifjúsági focicsapat részvételével rendezik meg pénteken és szombaton a II. Burus Csaba Emléktornát. A kétnapos viadal mérkőzései ingyenesen látogathatók.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!