A második számú európai kupasorozat első körében egy magyar és egy román csapat „esett áldozatul”, a Puskás Akadémia és az Universitatea Craiova, amelyek idegenben szenvedtek vereséget a svéd Hammarbyval, illetve a grúz Lokomotiv Tbiliszivel szemben. A többi együttes viszont sikerrel vette az első mérkőzéseit, és folytatja menetelését, de a második fordulóban valamivel nehezebb feladatuk lesz a továbbjutásra.
Elsőként az FC Botoșani lép pályára, amely házigazda lesz, 18.45-től az északmacedón Skendija csapatával mérkőzik meg. A moldvaiak az első körben vendégként győzték le a kazah Ordabaszit, és mostani ellenfelük is hasonló játékerőt képvisel. Újabb győzelmük esetén a következő fordulóban egy igazi nagyágyúval, az angol Tottenhammel találkozhatnak.
A másik román együttes, az első meccsén az örmény Sirakot búcsúztató FCSB 22 órától a vajdasági Topolyai SC ellen idegenben játszik – a párharcot Zentán rendezik. A fővárosiak komoly gondokkal küszködnek a mérkőzés előtt, ugyanis
szinte a teljes szakmai stáb tagjainak, köztük Anton Petrea vezetőedzőnek, illetve kilenc játékosnak pozitív lett a koronavírustesztje.
A harmadik román képviselő, a BL-ből átkerült Kolozsvári CFR csak a harmadik fordulóban lép pályára, ellenfele jövő héten idegenben a svéd Djugardens és a gibraltári Europa FC közötti párharc továbbjutója lesz.
A fertőzés nem kerülte el a Mol Fehérvár csapatát sem, a tesztelések során egy pozitív és egy kétes eredmény született. A klub nem nevezte meg a labdarúgót, aki megfertőződött, az viszont ismert, hogy Márton Gábor vezetőedző kapott kétes minősítést a laboratóriumtól, így ismételt tesztet kellett végrehajtani az esetében, amely később negatív lett. Ezzel elutazhatott a csapattal Máltára, ahol 20 órától
a Hibernians otthonában a fehérváriak számára kötelező lenne a továbbjutás, főleg hogy az első körben csak tizenegyesekkel tudtak túljutni a félamatőr, ír Bohemianszon.
A továbbjutás szempontjából a legnehezebb dolga a Budapest Honvédnak lesz, a játéknap utolsó meccsén 22.05-től a svéd Malmőt látja vendégül. A kispestiek már az előző fordulóban is megszenvedtek a továbbjutásért, ugyancsak hazai pályán hosszabbításban múlták felül a finn Inter Turkut, ezúttal azonban tehetősebb ellenféllel játszanak.
A magyar és román csapatok mindegyik mérkőzését élőben közvetítik a televízióban.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!