Hirdetés

Két hét múlva folytatódhat az 1. Liga – nehéz lesz megfelelni az előírásoknak

A Sepsi OSK közel három hónapja játszott utoljára tétmeccset, a Chindia Târgoviște vendége volt. Archív
Fotó: Pinti Attila

2020. május 27., 16:37

Egyre valószínűbb, hogy a román labdarúgó-élvonal a június 12–14-ei hétvégén folytatódik. Ionuț Stroe ifjúsági és sportminiszter ezt egy televíziós interjúban is megerősítette: a mostani állapotok szerint – hasonlóan a Bundesliga előírásaihoz – útjára indulhat a labda az 1. Ligában. Hadnagy Attila, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK ügyvezető igazgatója szerint az előírások miatt nagyon nehéz feladat vár a csapatokra.

2020. május 27., 16:37

Március 9-én rendezték az utolsó összecsapást az élvonalban: a rájátszás felsőházában a Medgyesi Gaz Metan–Kolozsvári CFR párharc után három hónapos kényszerszünet következett. A mezőny tagjai már elkezdték az edzéseket, minden jel arra utal, hogy a felsőházban és az alsóházban is lesznek meccsek.

Hirdetés

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) elkészítette azt a dokumentációt, amely tartalmazza a szigorú előírásokat, ezeket pedig a kluboknak mindaddig be kell tartaniuk, amíg a koronavírus-járvány teljesen lecseng. A szabályozásokat a már több mint egy hete újraindult német bajnokságban alkalmazottak mintájára készítették el.

A találkozó helyszínét, a stadiont három zónára osztották fel: a belső, azaz a játéktér, a lelátó, illetve a stadion környéke.

A belsőben legtöbb száz személy tartózkodhat, beleértve a huszonkét kezdőjátékost, a cserepadra leülő húsz labdarúgót és a szakmai stábot, a négy játékvezetőt, a játékmegfigyelőt, a hat labdaszedőt, a négy-négy mentőst és hordágyvivőt, a nyolc TV-kameramant és az öt fotóriportert.

A lelátóra legtöbb nyolcvan személy ülhet, ebbe a csoportba a két együttes játékosai, delegátusai, a játékvezető-megfigyelő tartozik. Összesen tizenhét akkreditált újságíró követheti a meccset a helyszínről. A stadion környékén lehetnek a legkevesebben, huszonegyen, ide a rendfenntartók és a tévéközvetítő személyzet juthat be.

Forgatókönyvszerű a csapatok érkezése a sportlétesítménybe, azt is előírják, hogy legalább tíz percnek el kell telnie a két gárda stadionba lépése között.

A bemelegítésre sem mehet a két csapat egyszerre, a partjelzők az öltözők előtt ellenőrzik a felszerelést. A kezdő sípszó előtt nincs közös bevonulás, elmarad a kézfogás, a csapatfotózás, a kabalák sem léphetnek a pályára. A lefújást követően a sajtó munkatársai csak szabadtéren készíthetnek interjút, a kötelező sajtótájékoztatót online közvetíti a hazai klub.

Megkeresésünkre Hadnagy Attila, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK ügyvezető igazgatója úgy nyilatkozott, nagyon szigorú előírásoknak kell megfelelni, de sajnos ezeket kötelező betartani.

Nem tartom helyesnek ezt a sok szabályt, mert egyik ellentmond a másiknak, ezekkel pedig nem lesz igazi a labdarúgás, csak éppen lejátsszuk a hátralévő mérkőzéseket – fogalmazott.

Mint megtudtuk, ma már a harmadik tesztelést végzik el a játékosokon, és ha minden jól megy, június 1-jétől elkezdhetik a közös edzéseket, ez esetben már nem kell karanténban lenniük a szállodában. Amennyiben jövő héttől engedélyezik a barátságos mérkőzések megrendezését, a Sepsi OSK szinte biztosan játszik két meccset az FK Csíkszeredával, de van két felkérésük a Kolozsvári CFR-től és az Astra Giurgiutól is. „Megvizsgáljuk, hogy ezek a találkozók beleférnek-e a programba, mert alig két hét marad a bajnokság újrakezdéséig, és kicsit sok lenne” – mondta Hadnagy Attila.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eltiltotta a fegyelmi bizottság Ilyés Róbertet

Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.

Felső és alsó határ – ennyi pont kellene az FK Csíkszeredának a biztos bennmaradáshoz

Kiválóan sikerült a rajt a kiesés elkerüléséért küzdő FK Csíkszeredának a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Megnéztük, hogy az utóbbi években hány pontra volt szükségük a csapatoknak az utolsó, biztos bennmaradást érő hely eléréséhez.

Székelyhon

Részeg női sofőrt kaptak el és baleset is történt ittas vezetés miatt

Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.

`
Krónika

Tragikus hirtelenséggel elhunyt az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács országos alelnöke

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.

Krónika

Szülőfalujában helyezik örök nyugalomra a járdán elgázolt magyar nőt

A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.

Főtér

Igazi aranyélet: ezért jó hírszerzőnek lenni Romániában!

Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.

Ez is érdekelheti

„Nem akarunk osztályozót” – egyenes feljutást céloznak a Sepsi OSK játékosai (videóval)

A második helyről, ötpontos előnnyel vág neki a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának a Sepsi OSK, amely egyértelmű céllal várja a play-offot: visszajutni az élvonalba.

Éppenhogy csak ébredezik téli álmából az Udvarhely körzeti mezőnye

Véget ért a téli szünet, ezen a hétvégén Udvarhelyszéken nekivágnak az 5. és a 6. Ligában a tavaszi idénynek. Jó hír, hogy minden labdarúgóklub a folytatás mellett döntött.

Lucescu húzott egy merészet, meglepetések a román vb-pótselejtezős keretben

A román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Mircea Lucescu kihirdette keretét a törökök elleni világbajnoki pótselejtezőre. A névsorban több meglepetést találunk, a Sepsi OSK kölcsönadott játékosa, Marius Coman is a behívottak között szerepel.

Címeres mezben bizonyíthatnak a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda fiataljai

A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda három-három játékosa is meghívót kapott a romániai korosztályos labdarúgó-válogatottakba.

Arany Érdeméremmel tüntették ki Bölöni Lászlót

Magyarország köztársasági elnöke, Sulyok Tamás Arany Érdeméremmel tüntette ki csütörtökön a Sándor-palotában Bölöni László egykori legendás labdarúgót és vezetőedzőt.

Mit jelent Székelyföld focijának Burleanu újabb mandátuma?

A Román Labdarúgó-szövetség tisztújító közgyűlésén Răzvan Burleanu fölényes győzelmet aratott. Székelyföldi labdarúgó egyesületeket, klubelnököket kérdeztünk, mit jelent egy újabb mandátum a környék focijának.

Megismételné a Farul elleni győzelmét az FK Csíkszereda

Hazai pályán folytatja a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását a kiváló formában lévő FK Csíkszereda, amely a bennmaradásért zajló küzdelemben szombaton délután a Konstancai Farult fogadja.

Nem elég passzolgatni: Diószegi László több kapuralövést és elszántságot vár el a játékosoktól

A felsőházi rájátszásba jutással egy lépéssel közelebb került legfőbb célkitűzéséhez a Sepsi OSK labdarúgócsapata, ám messze még a vége: Diószegi László klubelnök az eddig mutatottnál többet vár el játékosaitól. Villáminterjú a tulajdonossal.

A csapatok száma nem csökken, de átalakíthatják a rájátszást a Szuperligában

Túl sok mérkőzést játszanak a csapatok egy szezon folyamán a hazai labdarúgó élvonalban, ezért a bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) vizsgálja annak lehetőségét, hogy változtassanak a lebonyolításon.

Gyorsítják a játékot a Sepsi OSK meccsein is, kiterjesztik a Multiball rendszert

A Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága döntött a Multiball rendszer kiterjesztéséről. Az új szabályt a 2. és a 3. Liga felsőházi rájátszásában, valamint a női élvonal play-offjában is bevezetik.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!