A magyar bajnok a vezetést ugyan megszerezte a 70. percben a norvég Zachariassen révén, a végjátékban azonban a szlovák gárda mindössze öt perc alatt a javára fordította az eredményt. A továbbjutáshoz a Ferencvárosnak a játék több elemében is javulnia kell, hiszen a budapesti első mérkőzésen hiába focizott fölényben, az eredményesség sok kívánnivalót hagyott maga után, ráadásul a vezető gól után a hajrára kiesett a lendület a támadójátékból.
„Nem csak védekezni szeretnénk, gólt akarunk szerezni. Több taktikával is készültünk. Remek ellenfelünk van, de nincs bennünk félsz” – jelentette ki a találkozót megelőzően a Slovan vezetőedzője, Vladimir Weiss, aki szerint ezúttal különösen fontos lesz, melyik együttes talál be először, mert ha a Ferencváros, akkor nemcsak matematikailag, hanem taktikailag is kiegyenlítődik a párharc.
A Fradi orosz trénere, Sztanyiszlav Csercseszov úgy fogalmazott, hogy az edzői stáb folyamatosan azon dolgozott, hogy levegye a terhet és a nyomást a játékosok válláról, hogy csak a futballra kelljen koncentrálniuk. Megérzése szerint ez sikerült, magabiztosan várják a visszavágót.
A párharc győztese az azeri Qarabag és a svájci FC Zürich közötti összecsapás továbbjutójával találkozik a BL harmadik fordulójában, míg a vesztes az Európa Liga selejtezőjének harmadik körében folytatja, itt az izraeli Makkabi Haifa és a görög Olimpiakosz párharcának kiesőjével mérkőzhet meg.
A Központi Játékvezetői Bizottság (CCA) megtartotta szokásos heti elemzését az elmúlt forduló Szuperliga-mérkőzéseiről, és elismerte, hogy a Bukaresti Dinamo–FK Csíkszereda találkozón Iuliana Demetrescu jogtalanul ítélt tizenegyest a hazai csapat javára.
A Sepsi OSK klubelnöke, Diószegi László a Helyzetbe hozunk! legújabb részében mesélt a háromszéki klub útjáról, kihívásairól és jövőképéről is. Szóba kerültek a játékvezetői döntések, a székelyföldi futball helyzete és a román bajnokság valós arca.
Átvette nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos nyertese, de nem kívánta nyilvánosságra hozni a személyazonosságát – jelentette be kedden a Román Lottótársaság. Néhány dolgot azért mégis elárult magáról.
A világ legdrágább villamosenergiájával rendelkező országok között Románia a 21. helyen áll – derül ki az Intelligens Energia Egyesület (AEI) által összeállított statisztikából, amely 144 ország lakosságának villamosenergia-árait vizsgálja.
Nicușor Dan kedden ismét egyeztet a négypárti kormánykoalíció vezetőivel a bírák és ügyészek speciális nyugdíjának ügyében, kétséges azonban, hogy sikerül-e kialakítani az államfő által meglebegtetett politikai kompromisszumot a pártok között.
Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!