Hétfőn délután látott napvilágot a hír, miszerint a Gloria Buzău vezetősége úgy döntött, felszámolja a klub labdarúgó szakosztályát. A klubnál nem voltak pénzügyi gondok, vagy másfajta problémák, amelyek a bajnoki részvételét veszélyeztették volna, így a döntés abszolút váratlanul érte a szakmai stábot és a játékosokat, akik kereshetnek új csapatot maguknak.
A határozatot a helyi hatóságok hozták meg azzal indokolva, hogy mivel a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) nem kíván változtatni a szabályzatán, vagyis nem engedi feljutni a közpénzből gazdálkodó klubokat, lemondanak a csapat további finanszírozásáról.
A Gloria Buzău tizenöt forduló után a 10. helyet foglalta el a 2. Ligában. A csapat már egy héttel ezelőtt elkezdte a felkészülést, sőt barátságos mérkőzést is játszott, de a folytatásban már nem lép pályára.
A múlt héten a Turris Turnu Măgurele tulajdonosa, Valentin Dragnea – a Szociáldemokrata Párt korábbi elnöke, Liviu Dragnea fia – ugyancsak megvonta az anyagi támogatást, így más források hiányában a klub kénytelen visszavonulni a bajnokságtól.
A Turris a téli szünetben több, nagy fizetéssel rendelkező játékosától is megvált, hogy rendbe hozza költségvetését, de ez hiábavaló volt.
A mostani bajnokságban az együttes a ranglista 13. helyén áll, holott az előző idény rájátszásában nagyon közel volt az élvonalbeli feljutáshoz.
A másodosztály alapszakaszának küzdelmeiből még hat forduló van hátra, a tavaszi fordulók február 20-án kezdődnek. Az alapszakasz végén az első hat helyezett jut a felsőházba, és játszik a feljutásért, míg a többiek két csoportra osztva a kiesés elkerüléséért lépnek pályára.
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Házkutatás során letartóztatta a belga rendőrség kedden az Európai Unió volt külpolitikai főképviselőjét, Federica Mogherinit. A rendőrség az Európai Külügyi Szolgálatnál és az Európa Kollégiumnál tartott razziát egy csalás elleni nyomozás részeként.
Ilie Bolojan román kormányfő elmondása szerint „pragmatikus megbeszélést” folytatott szerdán Budapesten Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!