A román nemzeti csapat négy csoportmeccs után az utolsó helyen áll a B divízió 3. kvartettjében, mindössze egyszer győztek három vereség mellett. Az utolsó két összecsapásukat szeptember 23-án Finnország, valamint 26-án Bosznia-Hercegovina ellen vívják.
Novemberben két barátságos megmérettetésük is lesz: először a szlovénekkel találkoznak 17-én Kolozsváron, majd három nappal később a moldvai válogatott otthonában lépnek pályára – adta hírül a szakszövetség.
Szlovéniával utoljára 2012 augusztusában játszottak barátságos meccset, amit a románok 4–3-ra buktak el, míg Moldova legjobbjaival 2007 februárjában találkoztak Bukarestben, akkor 2–0-s hazai siker született.
Ez a két összecsapás lesz az utolsó a románok számára, mielőtt kezdődik a 2024-es Európa-bajnokság selejtezője.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
Marosvásárhely, a Bolyaiak városa még mindig a legtöbb magyar lakosnak otthont nyújtó település Erdélyben.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!