Későre kezdtek focizni a svájciak, csoportelsőként végzett Románia

Sebestyén Ervin 2023. november 21., 23:42

Az első helyezett kilétéről döntött a kedd esti Románia–Svájc összecsapás a labdarúgó Eb-selejtező 10. fordulójában. A hazai együttes a második félidő elején megszerezte a vezetést, amire nem érkezett válasz, így 1–0-ra nyerni tudtak.

Ünnepelhetnek a románok, csoportelsőként zárták a selejtezőkört. Korábbi felvétel Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Az első játékrész nem tartogatott túl sok izgalmat, egyik fél sem játszott vakmerően, nagy gólszerzési lehetőséget nem is tudtak kialakítani a csapatok. A fordulást követően szinte azonnal előnybe kerültek a románok, Denis Alibec vette be a vendégek kapuját (1–0).

A bekapott gól felébresztette a svájci játékosokat, előbb Noah Okafor remek próbálkozását hárította bravúrral Moldovan, majd a 62. percben Ruben Vargas lövésénél kellett résen lennie a 25 éves kapusnak. Később Renato Steffen egyenlíthetett volna, de nem volt kellően pontos a befejezése, maradt az 1–0-s eredmény. A hajrában újabb találat nem született, a románok győzelemmel és csoportelsőként zárták az Eb-selejtezőt, 5 ponttal megelőzve a második helyezett Svájcot.

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Az Eb-sorsolást már idén december 2-án megejtik Hamburgban, azonban a sorsolás előtti kiemelés még nem ismert. Annyit lehet tudni, hogy a rendező Németország az első kalapba kerül és mindenképpen az A-csoportban játszik az Eb-n.