Késői góllal, de magabiztos sikerrel indította a bajnokságot az SZFC

Horváth Bálint Ottó 2021. augusztus 28., 20:39 utolsó módosítás: 2021. augusztus 29., 09:15

A hétközi győztes kupamérkőzés után a bajnokságban is sikerrel kezdett a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjának nyitófordulójában szombaton este 1–0-ra nyert a CS Blejoi ellen.

Fotó: Beliczay László

Hazai pályán kezdte a bajnokságot a székelyudvarhelyi csapat – amely a hétközben ugyancsak házigazdaként 3–1-re legyőzte a Nyárádtői Unireát a Román Kupa harmadik fordulójában – , az első ellenfél az a Blejoi volt, amely az előző idényben a harmadik helyen végzett ebben a szériában.

A találkozó első félidejében három-négy nagy helyzetet is kidolgozott az SZFC, de nem sikerült megszerezni a vezetést.

A fölényben játszó udvarhelyiek támadásai a 78. percben értek góllá, amikor Vasile Petra talált be, aki ezzel eldöntötte a három pont sorsát.

Mihai Ianc, az SZFC vezetőedzője a lefújást követően elmondta, nehéz héten vannak túl, két hivatalos mérkőzés után, és mindkettőt győzelemmel zárták. Kiemelte, hogy

a keddi kupameccsen történt sérülések ellenére a rendelkezésre álló játékosok szenzációsan teljesítettek, és köszönet illeti őket a befektetett energiáért.

A szakvezető rámutatott, hogy hasonlóan kemény hetek következnek számukra, hiszen az FC Pucioasa elleni jövő pénteki bajnoki után újabb kupamérkőzést játszanak. „Reméljük, hogy mihamarabb felépülnek a sérült játékosaink és folytatni tudjuk a nyertes mérkőzések sorát” – nyilatkozta Mihai Ianc.