Egy kis pihenőt követően folytatódik a másodosztály, a hatodik forduló találkozóit hat napon keresztül, csütörtöktől keddig rendezik. Mind a Nyárádtői Unirea, mind az FK Csíkszereda számára idegenbeli találkozó, ráadásul nehéznek ígérkező kiszállás következik.
Előbbiek a tavaly még az élvonalban szereplő FCU Craiovánál vendégszerepelnek, a százszázalékos FK pedig a tabellán harmadik Resicabányai CSM-mel néz farkasszemet.
Az Unirea találkozója nyitja a játéknapot csütörtökön 20 órától, míg a piros-feketék párharca zárja a fordulót, kedden 17 órától.
A szakszövetség tájékoztatása szerint mindkét párharcot élőben közvetíti a Digi Sport és a Prima Sport tévétársaság.
Ezen két meccsen kívül még az FC Voluntari–Chindia Târgoviște és az FC Argeș–Concordia Chiajna összecsapásokat tűzték műsorra, míg az Újszentesi SK–Nagyváradi FC mérkőzést az FRF TV online platformján nézhetjük.
| 2024. 09. 12. 20:00 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | 2-0 |
| 2024. 09. 14. 11:00 | CS Afumaţi Afumaţi | Sellenberki SK Sellenberk | 1-0 |
| 2024. 09. 14. 11:00 | Ceahlăul Piatra Neamţ Ceahlăul | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | 0-1 |
| 2024. 09. 14. 11:00 | Metalul Buzău Metalul Buzău | CSM Slatina Slatina | 1-0 |
| 2024. 09. 14. 11:00 | Újszentesi SK Újszentesi SK | Nagyváradi Bihar FC Bihar FC | 1-0 |
| 2024. 09. 14. 11:00 | Bukaresti Steaua Steaua | CSM Focşani CSM Focşani | 1-0 |
| 2024. 09. 15. 11:00 | FC Voluntari Voluntari | Chindia Târgoviște Chindia | 4-1 |
| 2024. 09. 16. 16:00 | FC Argeș Pitești FC Argeș | Concordia Chiajna Chiajna | 3-2 |
| 2024. 09. 17. 17:00 | Resicabányai CSM Resica | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 2-3 |
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!