Az FK Csíkszereda honlapján megjelent információk szerint 28 kenyai fiatal labdarúgó érkezett a héten Csíkszeredába, akik az FK Csíkszereda és Székelyföld Labdarúgó Akadémia vendégeként egyhetes edzőtáborozáson vesznek részt. A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) és az Európai Unió, valamint a csíkszeredai vendéglátók szervezésében megvalósuló program az edzések mellett felkészülési mérkőzéseket és szabadidős programokat tartalmaz.
A Nation című afrikai portál kenyai kiadása arról ír, hogy az országos bajnok Highway Középiskola (fiú) és a Kobala Vegyes Gimnázium (lány) csapatai tíznapos edzőtáborba utaztak Romániába. „A csapatok megnyerték a május 17-én, a nairobi Ulinzi Sportkomplexumban megrendezett Európa-napi kenyai labdarúgótornát, Homa Bay és Nairobi megyét képviselve. Az Európai Unió nairobi [a fővárosi] irodáiban tartott tájékoztatón Henrite Geiger, az EU kenyai nagykövete kiemelte a hátrányos helyzetű fiatalok sport általi megerősítésének fontosságát. A Romániába utazott játékosok profikkal edzenek, betekintést nyernek más kultúrákba. Ez az élmény túlmutat a sporton. Különböző kultúrákat tanulnak meg, és világszerte kapcsolatba lépnek az emberekkel, és más gondolkodásmóddal térnek vissza. A küldöttség 28 játékosból, egy edzőből és a két iskolaigazgatóból áll” – írta az angol nyelvű a kenyai portál.
Az FK Csíkszereda és a Székelyföld Labdarúgó Akadémia a kenyai futballista-növendékek és kísérőik számára szállást, étkezést és edzési lehetőséget biztosít.
„Az edzések egy részét akadémiai edzőink tartják a fiúknak és a lányoknak is. A program két-két edzőmérkőzést is tartalmaz a fiúknak és a lányoknak is, ezen kívül a vendégeknek lehetőségük lesz megismerkedni Csíkszereda nevezetességeivel és a környék látnivalóival” – olvasható a csíki futballklub honlapján.
Kenya labdarúgásban nem számít nagyhatalomnak, soha nem jutott ki világbajnokságra, a FIFA ranglistán a legjobb helyezése a 69. hely volt.
Egyazon időpontban lépett pályára vasárnap este a férfi kézilabda Európa-bajnokságon a magyar és a román együttes. Előbbiek alaposan megdolgoztak a sikerért, utóbbiak elfogytak a második félidőben.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Már erős szagot árasztott egy 47 éves férfi bomlásnak indult holtteste egy csíkszeredai lakásban, amikor megtalálta a rendőrség hétfőn. A holttestet boncolás céljából elszállították, és vizsgálják a halál körülményeit.
Hamis tartalmak terjednek az interneten, a célzott csalási módszerre figyelmeztet az egyik legnagyobb romániai bank, a Banca Transilvania. A csalók célja, hogy megszerezzék a bank ügyfelek személyes és pénzügyi adatait.
Románia azon mintegy 60 ország között van, amelyeket Donald Trump amerikai elnök meghívott egy új nemzetközi kezdeményezésbe, a béketanácsába.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!