Kedden kora délután kisorsolták a labdarúgó Bajnokok Ligája első körének párosításait. Érdekelt volt mind a román, mind a magyar címvédő. Nem lehet okokuk a panaszra a sorshúzást követően.
Előbb a kincses város gárdája tudta meg, ki ellen kezdi el az idei kiírást a nemzetközi porondon. Marius Șumudică csapata a bosnyák Borac Banja Luka együttesét kapta, a párosmeccs első felvonását hazai, a visszavágót idegenben játsszák.
A Borac 2011 után szerepel újból a BL-ben, akkor a második körig jutott.
A Ferencvárosnak még várnia kell, hogy pontosan ki ellen veszi fel a küzdelmet, ugyanis az előselejtező győztese lesz az ellenfele. Vagyis, a San Marinó-i Folgore, a koszovói Pristina, a feröeri HB Tórshavn és az andorrai Inter Club d’Escaldes négyesből aki talpon marad.
A párharcok első mérkőzéseit július 6–7-én, a visszavágókat pedig 13–14-én játsszák.
Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.
Székelyföldi sportoló, Xántus Bíborka szerezte Románia első érmét a Téli Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF, FOTE). Az 1993-ban dobogós biatlonista közel két évtizede az Egyesült Államokban, az 1960. évi téli olimpiai játékok helyszínén él.
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Hat házkutatást tartott a rendőrség Máramaros és Szatmár megyében egy szexuális bűncselekmények gyanúja miatt indult ügyben; a nyomozás három személyt érint, köztük egy pedagógust.
Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!