Hatalmas kapusbravúrokkal és cserejátékosok góljaival mentett pontot a Marosvásárhelyi SE

Horváth Bálint Ottó 2022. szeptember 02., 21:21 utolsó módosítás: 2022. szeptember 03., 00:32

Kétgólos hátrányból felállva mentett pontot hazai pályán a Marosvásárhelyi SE, pénteken késő délután 2–2-es döntetlent játszott a Kudzsiri Metalurgistul csapatával a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának 2. fordulójában.

Fotó: Rab Zoltán

A víkendtelepi stadionban rendezett mérkőzésen a marosvásárhelyiek a mezőny egyik legerősebb csapatát fogadták. Az eső nem kímélte a játékosokat, akiknek dolgát komolyan megnehezítette a vizes pálya.

Az első percekben mindkét oldalon adódott egy lehetőség, a hazaiak Ciprian Gliga révén próbálkoztak, lövését a vendégkapus fölé tolta. Aztán a 18. percben a kudzsiri csapat büntetőhöz jutott, amit Paul Păcurar értékesített.

A bekapott gól után aktívabbak voltak támadásban a vásárhelyiek, de nem helyzetig nem jutottak el. A szünet előtt pedig kétgólos hátrányba kerültek, amikor védelmi hiba után a Metalurgistul újabb tizenegyest kapott, és ezt Tiago Fernandez is belőtte.

A folytatásban szöglet után közel voltak a szépítéshez a hazaiak, Dragoș Circa fejese kevéssel kerülte el a kaput. Rögtön ezután a vendégek megszerezhették volna a harmadik találatukat, Szántó Albert nagyot védett.

Az utolsó félóra kezdetén a marosvásárhelyi csapat uralta a játékot, és a 68. percben Lupuleț Bebetóval szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, a játékvezető a hazaiak javára is tizenegyest ítélt, amit a csereként beállt Mircea Ungur váltott gólra. Öt perccel később pedig már az egyenlítés is sikerült, szépen végigvitt támadás után Szilágyi Loránd beadását a szintén cserejátékos Ruben Vecerdea lőtte a hálóba.

A következő percekben és a hajrában is megnyerhették volna a meccset a kudzsiriak, akik többször is ziccerbe kerültek, de a vásárhelyiek a Sepsi OSK-tól kölcsönvett kapusa hatalmas bravúrokat mutatott be. A végén pedig a házigazdának is megvolt az esélye a győzelemre, Ungur a tizenhatos közeléből eleresztett lövését a vendégek hálóőre szögletre mentette.

Maradt a 2–2-es döntetlen, amivel az újonc Marosvásárhelyi SE megszerezte első pontját a 3. Ligában. Sütő Szilárd vezetőedző együttese a következő fordulóban a Kolozsvári Sănătatea otthonába látogat.

Labdarúgó 3. Liga, 9-es csoport, 2. forduló:

Marosvásárhelyi SE–Kudzsiri Metalurgistul 2–2 (0–2).
Gólszerzők: Ungur (65., büntetőből), Vecerdea (70.), illetve Păcurar (19., büntetőből), Fernandez (43., büntetőből).
Marosvásárhelyi SE: Szántó – Bakó, Dumbrăvean, Circa, Csala, Szilágyi, Potor, Moldován, Greu, Gliga, Bebeto. Játszott még: Ungur, Vecerdea, Borbély. Vezetőedző: Sütő Szilárd.