Szombaton kora délután a Medgyesi Gaz Metan hazai környezetben fogadta az Aradi UTA gárdáját a foci élvonal 25. játéknapján. A vendégek már a 44. másodpercben betaláltak, Antal volt szemfüles, pöccintette el a labdát a védő és a rosszul kimozduló kapus között.
A második játékrész derekán jött az egyenlítés, jól betekert szabadrúgás közelről bólintotta Yuri a hálóba.
Az utolsó szó az aradiaké volt, egy beívelés kicsúszott a Gaz Metan kapusának kezei közül, Hora csapott le a pattogó játékszerre, lőtte be közelről.
Három döntetlen után újból nyert az UTA, feljött a hetedik helyre, még reménykedhet abban, hogy eléri a rájátszás felsőházát. A medgyesieknek ez volt zsinórban a harmadik vereségük.
Labdarúgó 1. Liga. 25, forduló:
Medgyesi Gaz Metan–Aradi UTA 1–2 (0–1).
Gólszerzők: Yuri Matias (76.), illetve Liviu Antal (1.), Ioan Hora (81.).
A Bukaresti Dinamo és az FC Botoșani érdeklődése ellenére Denis Haruț a Sepsi OSK-nál folytathatja pályafutását. A 27 éves középhátvéd szerződése június 30-án lejár, azonban a játékos elárulta, hogy hamarosan új megállapodást írhat alá a klubbal.
Emlékezetes fordítással biztosította be történelmi ezüstérmét az FK Csíkszereda női csapata: a Temesvári Poli elleni hazai győzelem után eldőlt, hogy a székelyföldiek nemzetközi kupasorozatban indulhatnak.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Kemény hangvételű bejegyzésben reagált Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője és szóvivője a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) magyargyűlölő politikusa, Dan Tanasă szombati kifakadására.
Ötvenöt államtitkár kinevezése jelent meg a vasárnapi Magyar Közlönyben.
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!