Kapaszkodik az 1. Liga sereghajtója

Horváth Bálint Ottó 2021. április 08., 21:15 utolsó módosítás: 2021. április 08., 21:18

Bepótolták az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójából elmaradt találkozót, a sereghajtó Jászvásári Poli idegenben gyűjtötte be a pontokat.

A hajrában dőlt el a mérkőzés Fotó: FC Viitorul

Csütörtökön este az idén is az alsóházban ragadt FC Viitorul fogadta a nehéz helyzetben lévő moldvai csapatot. A mérkőzést még február 22-én kellett volna lejátszani, de a sűrű köd miatt 0–0-s állásnál a 68. percben félbeszakították. Mivel másnap sem javultak az időjárási körülmények, a halasztás mellett döntöttek, és csütörtökön már az első perctől játszották újra a meccset.

A találkozó első félidejében a tengerpartiak előtt adódott több lehetőség, gólt azonban a vendégek szereztek, akik kevéssel a szünet után voltak eredményesek. A hajrá izgalmasra sikeredett, a Viitorulnak összejött az egyenlítés, de csak néhány percig maradt döntetlen az állás, Calcan találatával ugyanis a Poli mindhárom pontot megszerezte.

A sereghajtó jászvásári csapat Nicolo Napoli vezetőedző érkezése óta formajavulást mutat, az utóbbi három mérkőzéséből kettőt megnyert, így elkezdett felzárkózni a ranglistán. Hátránya négy pont az előtte álló FC Hermannstadthoz képest, amellyel éppen az alapszakasz zárófordulójában hazai pályán játszik.