Átalakítja keretét az együtteshez az előző bajnoki szezon végére visszatért sikeredző, Dan Petrescu, akinek irányításával a CFR az új kiírásban nagyobb esélyekkel szeretne harcba szállni a bajnoki címért.
A Szuperliga előző szezonjában ezüstérmes kolozsvári klub hétfőn három idegenlégiós távozásáról számolt be, akik viszont leginkább cserejátékosnak számítottak.
Közülük a marokkói támadó középpályás Omar El Kaddouri kapott több lehetőséget, a hátvéd Petar Mamic alig négy mérkőzésen lépett pályára, míg a támadó poszton bevethető olasz Filippo Falco még be sem tudott mutatkozni a csapatban.
A CFR kedden azt is bejelentette, hogy megvált az utóbbi években két alapemberétől, Cristian Manea hátvédtől és Cristian Bălgrădean kapustól.
Manea közel hét évet töltött Kolozsváron, ez idő alatt 230 alkalommal öltötte magára a vasutasok mezét. Oszlopos tagja volt az együttesnek, amelynél kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, és hátvéd létére a gólszerzésben is jeleskedett, hiszen összesen tíz találatot jegyzett és tizenkét asszisztot osztott ki.
Ötször nyerte meg a bajnokságot és kétszer a Szuperkupát is elhódította a CFR-rel.
Bălgrădean korábban 66 meccsen védte a kolozsváriak kapuját, ezeken pedig 36 alkalommal nem kapott gólt. A tapasztalt hálóőr három trófeát, két bajnoki címet és egy Szuperkupát nyert a klubbal, az előző idényben azonban egy találkozón sem játszott.
Mindemellett eddig három új igazolásról is beszámoltak a klub közösségi oldalán, a tapasztalt belföldi középpályás, a 30 éves Andrei Artean mellett hátvédek, a koszovói Armend Thaqi és a portugál Simao Rocha csatlakoztak a CFR keretéhez.
Artean a Konstancai Farul meghatározó játékosának számított, amelynek színeiben egy bajnoki címet, egy Román Kupa- és egy Szuperkupa-győzelmet is ünnepelt. A 2023–2024-es szezont a tengerpartiaknál kezdte, az elmúlt fél évet azonban a ciprusi Apollon Limasszol együttesénél töltötte, előbbi klubjánál három találat, utóbbinál egy gól és egy gólpassz fűződött a nevéhez.
A 31 éves Armend Thaqi alapembernek számított a koszovói bajnok FC Ballkani csapatában,
amelynél az előző szezonban minden sorozatot figyelembe véve 53 mérkőzésen játszott, a Konferencia Liga csoportkörében is szerepelt, összesen két gólt szerzett és kilenc asszisztot jegyzett.
A 23 éves Simao Rocha a Pacos Ferreirától érkezett, amely az ötödik helyen végzett a portugál másodosztályban, az elmúlt idényben 24 találkozón lépett pályára és betalálni ugyan nem tudott, de három gólpasszt osztott ki.
A három hetes nyári szünet lejártával a Kolozsvári CFR kedden tartotta meg az első edzését, június 21-éig hazai környezetben készül, majd Ausztriába utazik edzőtáborozni, ahol július 3-áig marad, és néhány barátságos mérkőzést is játszik.
Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.
Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!