Jókora előnyt szereztek, a továbbjutás küszöbén a nyárádtőiek

Horváth Bálint Ottó 2024. május 22., 21:02

Fél lábbal a labdarúgó 2. ligás osztályozó döntőjében érezheti magát a Nyárádtői Unirea, miután a szünet utáni lehengerlő játékával 3–0-ra megnyerte a Zilahi SCM elleni hazai mérkőzését.

Fülöp Istvánék fél lábbal már az osztályozó döntőjében érezhetik magukat Fotó: Haáz Vince

Az elődöntős párharc odavágóját szerdán késő délután rendezték a Maros megyei kisvárosban, ahol a harmadosztályú bajnokság 9-es csoportjában második helyen végzett nyárádtőiek a 10-es szériában győztes zilahiakat fogadták.

Fotó: Haáz Vince

A mérkőzés első félideje kiegyenlített küzdelmet hozott, amelyben akadtak ugyan gólszerzési lehetőségek, de a befejezések nem voltak eléggé pontosak, így a szünetben 0–0 állt az eredményjelzőn.

A szünetet követően viszont hamar betalált a házigazda, a csapatkapitány Astafei révén szereztek vezetést. Néhány perccel később megduplázta előnyét a nyárádtői csapat egy öngólnak köszönhetően, kevéssel ezután pedig az angolai Fortes is a hálóba lőtt, és beállította a 3–0-s végeredményt.

Nyárádtő lényegében bő tíz perc alatt három találattal lerendezte a találkozót, és nagyon közel került a továbbjutáshoz, a visszavágót szombaton 17 óra 30 perctől rendezik Szilágy megyében. A párharc győztese a Máramarosszigeti VSK és a Besztercei Gloria közötti párosítás (az első mérkőzésen 0–0-s döntetlent játszottak a felek) nyertesével találkozik az osztályozó döntőjében.