A klubelnök pénteken délután a Székely Sport érdeklődésére úgy nyilatkozott, immár harmadik napja van kórházban, kétoldali tüdőgyulladást állapítottak meg nála, de
minden nap egy kicsivel jobban érzi magát, és a jövő hét közepén engedhetik ki.
Diószegi László elmondta, a szombaton 21 órától kezdődő, Bukaresti Dinamo elleni idegenbeli mérkőzést a mobiltelefonján nézi meg, akárcsak a keddi, FC Argeș Pitești elleni meccset, amelyet korábbról halasztottak el. Utóbbi esetében kicsit reménykedett, hogy elutazhat a csapattal, de erre nagyon kevés az esély, és
nem is szeretne sietni a visszatéréssel, nehogy valakit megfertőzzön. A két találkozó kapcsán pedig szeretné, ha legalább négy pontot szerezne a csapat.
A Sepsi OSK tulajdonosa kiemelte, távollétében is jó kezekben van a klub, amelyet két személyre bízott, Hadnagy Attila sportigazgatóra és Kertész Dávid alelnökre, akikkel minden nap beszél telefonon.
Közben, a sepsiszentgyörgyi klub közölte, a csapat kerete újabb koronavírus-tesztelésen esett át, és
ezúttal minden eredmény negatív lett,
így nyugodtan készülhettek a fővárosi kiszállásra.
Két barátságos mérkőzéssel bemutatkozik a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi. A nemrég kinevezett szövetségi kapitány pénteken kihirdette első keretét, amelyben helyet kapott Hindrich Ottó kapus is.
Pár napja jutott vissza a labdarúgó Szuperligába a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. Már kiírták, mikor kezdik el a munkát, a klubvezetés a élvonalbeli keret kialakításán dolgozik.
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.
Csíksomlyó nem pártiroda, nem szavazókör, nem politikai határátkelő. Aki oda magyarokat párthovatartozás szerint engedne be, az nem a nemzetet védi, hanem éppen azt darabolja fel, aminek az egységére hivatkozik.
További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!