HIRDETÉS

Új lebonyolítási rendszer és jóval több mérkőzés a 3. Ligában

Minden eddiginél keményebb küzdelem várható a harmadosztályban
Fotó: Beliczay László

2021. június 30., 11:24

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága jóváhagyta a másod- és harmadosztályú bajnokságok 2021–2022-es szezonjának lebonyolítási rendszerét, utóbbi ligában jelentős változások lesznek. 

2021. június 30., 11:24

A 2. Ligában megtartották az előző szezonban bevezetett lebonyolítást. A július 31-én kezdődő bajnokságban húsz együttes vesz részt, amelyek az alapszakaszban 19 forduló keretében csak egyszer találkoznak egymással.

Ezt követi a felsőházi rájátszás, ahova az első hat helyezett jut be, itt 10 fordulót rendeznek, a csapatok oda-visszavágókat játszanak.

Az első és a második helyezett feljut az 1. Ligába, míg a harmadik és a negyedik osztályozót játszik az élvonal alsóházi rájátszásának hetedik és nyolcadik pozícióban végzett csapatával.

Az alsóházban tizennégy együttes lesz érdekelt, amelyek két hetes csoportban csak egyszer mérkőznek meg egymással. A két csoport hatodik és hetedik helyezettje kiesik, a két ötödik pedig osztályozón őrizheti meg helyét a másodosztályban.

HIRDETÉS

A 3. Ligában idén is 100 csapat indul, amelyeket tíz csoportra osztanak, mindegyikben tíz gárda szerepel.

A lebonyolítási rendszert azonban jelentősen megváltoztatták.

A bajnokság augusztus 28-án rajtol, a csoportkörben mindenki mindenkivel kétszer játszik, így 18 fordulót rendeznek. Ezt követően mindegyik csoportban felső- és alsóházi rájátszásban folytatódik a küzdelem.

A playoffban az első négy helyezett kilenc forduló során háromszor találkozik egymással, a végén a csoportok első és második helyezettjei – azaz összesen húsz együttes – tíz párharcban oda-visszavágó alapon játszanak a továbbjutásért. A nyerteseknek újabb öt párharcot rendeznek, ezek győztesei feljutnak a 2. Ligába.

A playoutban a csoportok 5–10. helyezettjei vesznek részt, amelyek tíz forduló keretében oda-visszavágót játszanak. Mindegyik csoportban az utolsó két helyen végzett csapat kiesik, de melléjük csatlakozik a leggyengébb pontszámmal rendelkező negyedik helyezett is.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Megváltoztatta szabályzatát a román szövetség az FK Csíkszereda miatt

Új szabályozást vezetett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) a csíkszeredai székely pólós incidenst követően: a jövőben a politikai vagy ideológiai üzenetek ugyanazokkal a szankciókkal sújthatók, mint a rasszista és diszkriminatív megnyilvánulások.

Megszenvedett szezonbeli első győzelméért a Sepsi OSK

Megszerezte első győzelmét a labdarúgó 2. Liga 2025–2026-os szezonjában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A vezető gólt követően sokáig szenvedett Ovidiu Burcă csapata a Sellenberki SK ellen, de a hajrában eldöntötte a párharcot.

Székelyhon

Bika ölhetett meg egy férfit Csíkszereda határában

Hatvanöt éves férfi holttestét találták meg Csobotfalva közelében augusztus 21-én délután. A Hargita megyei rendőrség tájékoztatása szerint bika támadhatta meg az áldozatot, aki ennek következtében életét vesztette.

`
Krónika

Tánczos: szükséges az ingatlanadó 60-70 százalékos emelése

Jelenleg a helyi adók 60-70 százalékos emeléséről van szó, de ez még nem a végleges változat – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.

Krónika

Eldöntötte a kormány, mennyi pénzt lehet egy összegben felvenni a magánnyugdíjból

A fizetési időszak kezdetén a teljes összeg 30 százaléka vehető fel egy összegben a II. pillérben összegyűlt magánnyugdíjnak – döntötte el a román kormány csütörtöki ülésén.

Főtér

Az ilyenekért nem lesz Románia soha európai ország, amíg nem történik csoda…

… a román külügyminiszter asszony meg akarta mondani, mi a helyes vízió az orosz-ukrán háború ügyében, de jól elkeresztelte Volodimir Zelenszkijt… és reszkessetek, allinclusive-rajongók, Törökország bemutat nektek!

Ez is érdekelheti

Egymás ellen fejezte be a felkészülési meccsek sorát az SZFC és a Sepsi OSK II.

A székelyudvarhelyi városi strand melletti műgyepes pályán szombaton délben lejátszotta a felkészülési időszak utolsó mérkőzését a Székelyudvarhelyi FC és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II., jöhet a 3. Liga rajtja.

Hosszú kiszállások, ismeretlen ellenfelek: kihívásokkal teli idény előtt a háromszéki klubok

Elkészültek a labdarúgó 3. Liga csoportbeosztásai a 2025–2026-os szezonra, a két Kovászna megyei alakulat, a Kézdivásárhelyi SE és a Sepsi OSK II. pedig a munténiai csapatokkal teletűzdelt szériába került, ahol hosszú utazások várnak rájuk.

Megterhelő szezon elé néz a két Hargita megyei csapat a 3. Ligában

Hosszú kiszállások, erős ellenfelek – tömören ez vár a Székelyudvarhelyi FC-re és a Gyergyószentmiklósi VSK-ra a labdarúgó 3. Liga 2025–2026-os idényében. A két Hargita megyei klub a moldvai csoportba került, a sorsolás után a csapatvezetőket kérdeztük.

3. Liga: a Hargita megyeiek a moldvai, a kovásznaiak a munténiai csoportban

A Román Labdarúgó-szövetség nyilvánosságra hozta a labdarúgó 3. Liga következő idényének mezőnyét, az új formátumú kiírásban 96 csapat küzd a másodosztályba való feljutásért. A székelyföldi csapatok kemény csoportba kerültek.

Felkészülési mérkőzésen vágott vissza az SZFC Gyergyónak a kupabúcsúért

A Székelyudvarhelyi FC kedd délben felkészülési mérkőzésen magabiztos, 4-0-ás győzelmet aratott a szintén 3. ligás VSK Gyergyószentmiklós ellen.

Továbbra is titok a 3. Liga mezőnyének összetétele, csütörtökön azért sorsolnak

A Román Labdarúgó-szövetség csütörtökön sorsolja a 3. Liga következő szezonjának menetrendjét. Az új formátum ismert, a mezőny viszont továbbra sem.

Fiatalokat teszteltek, egymással hangolt a Székelyudvarhelyi FC és a Sepsi OSK II.

Felkészülési mérkőzést játszott egymással szerdán délelőtt a labdarúgó 3. Liga augusztus végi rajtjára hangoló Székelyudvarhelyi FC és a Sepsi OSK II. a városi stadionban.

Versenynaptár van, csoportösszetétel még nincs a 3. Ligában

Két kört lejátszottak a labdarúgó Román Kupában, onnan lehet kikövetkeztetni, hogy mely együttesek lesznek ott a harmadosztályban. Székelyföldet négy klub képviseli, ők még várják csoportbeli ellenfeleiket.

Egyre izmosabb lesz a Székelyudvarhelyi FC középpályája

Újabb hangzatos nevet jelentett be a Székelyudvarhelyi FC, a 3. ligás labdarúgóklub közösségi oldalán adta hírül, hogy Savin Cătălin ismét a csapat tagja lett.

Székelyudvarhelyen folytatja Fülöp István

A több idényt az élvonalbeli együtteseknél eltöltő, így nagy tapasztalattal rendelkező Fülöp István a Székelyudvarhelyi FC-nél folytatja pályafutását – jelentette be szerdán a 3. ligás klub.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!