Javuló formában a Voluntari, a Sepsi csatára újra betalált

Horváth Bálint Ottó 2022. október 07., 20:31 utolsó módosítás: 2022. október 07., 20:49

Otthon tartotta mindhárom pontot az FC Voluntari, amely a legutóbbi négy bajnoki meccsén két győzemet és két döntetlent jegyzett.

Damașcan egymás után másodszor talált be Fotó: Pinti Attila

A labdarúgó Szuperliga 13. fordulójának pénteki esti nyitómérkőzésén az Ilfov megyei csapat az utolsó előtti helyen álló CS Mioveni-t fogadta.

Nem kellett sokat várni a hazaiak vezető találatára, a 13. percben a Sepsi OSK-tól kölcsönvett csatár, Vitalie Damașcan volt eredményes. Mindössze nyolc percig játszott előnyben a Voluntari, a vendégek hamar válaszolni tudtak. Ezután mindkét oldalon kimaradtak a lehetőségek, majd a szünet előtt a román élvonal első mexikói légiósa, Omar Govea távolról vette be a Mioveni kapuját, így a házigazda ismét vezetett.

Videó: Orange Sport

Aztán a 60. percben már kétgólosra nőtt a különbség, szöglet után Cosmin Achim talált be, akinek gólját a videóbíró segítségével érvényesítették. A vendégek a végén csökkenthették volna a hátrányukat, de Carnat két távoli próbálkozásánál is nagyot védett a hazai kapus.

A Voluntari formajavulást mutat az utóbbi időben, az utóbbi négy találkozóján nyolc pontot gyűjtött, ezzel felzárkózott a középmezőnybe.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 13. forduló:
FC Voluntari–CS Mioveni 3–1 (2–1).
Gólszerzők: Damașcan (13.), Govea (45.), C. Achim (59.), illetve Krasniqi (21.).