Játszott szurkolói idegeivel a Petrolul

Horváth Bálint Ottó 2022. augusztus 31., 18:37 utolsó módosítás: 2022. augusztus 31., 18:46

Izgalmasra sikeredett a Chindia Târgoviște és a Petrolul Ploiești párharca a labdarúgó Szuperliga 8. fordulójának szerdai játéknapján. Az újonc sokáig kétgólos előnyben volt, de aztán egy kiállítás majdnem megpecsételte a sorsát.

Sokáig úgy tűnt, a Petrolul könnyedén megtartja az előnyét, aztán mégis meg kellett küzdenie a győzelemért Fotó: Facebook/Petrolul Ploiesti

A Ploiești-en rendezett mérkőzésen a Chindia számított a házigazdának, amely már jó ideje a Petrolul otthonában játssza a hazai meccseit. Az Ilie Oană Stadionban azonban értelemszerűen a Petrolul szurkolói voltak nagy többségben.

Kiváló iramban kezdődött a találkozó, az első helyzet a Chindia előtt adódott, de ez kimaradt, a másik oldalon viszont a Petrolul a 8. percben vezetést szerzett Lucian Dumitriu góljával. Kevéssel ezután újabb lehetőségek alakultak ki a kapuk előtt, majd

a félidő közepén Dumitriu második találatával megduplázta csapata előnyét.

A szünetig is az újonc volt veszélyesebb, és további gólokat rúghatott volna, de a sereghajtó is közel volt a szépítéshez, egy-egy kapufát is feljegyezhettünk.

Izgalmas maradt a meccs a második játékrészben is, amely ismét a târgovișteiek kihagyott helyzetével indult. Ezt követően a Petrolul magabiztosan tartotta az eredményt,

a 69. percben azonban emberhátrányba került, amikor Mirko Ivanovskit kiállították.

Ezt kihasználva a Chindia hamar csökkentette hátrányát, sőt öt perccel később már az egyenlítő találatot is megszerezte. Ennek viszont sokáig nem örülhettek, ugyanis kevesebb, mint két percre rá a ploiești-i csapat visszaszerezte az előnyét. A végén megvolt az esélye az újabb egyenlítésre a Chindiának, de már nem tudott betalálni.

Videó: Orange Sport

A Petrolul végül megszerezte a győzelmet, ezzel folytatja nagyszerű menetelését az élvonalban, és ha csak átmenetileg is, de fellépett a tabella harmadik helyére. A Chindia ellenben továbbra is nyeretlen, és maradt a sereghajtó pozícióban.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 8. forduló:

Chindia Târgoviște–Petrolul Ploiești 2–3 (0–2).
Gólszerzők: Popa (75.), Atanase (80.), illetve Dumitriu (8., 22.), Irobiso (82.).