Hirdetés

Jászvásáron folytatná jó sorozatát a Sepsi OSK

Pozitív a mérleg a Polival szemben
Fotó: Pinti Attila

2020. október 16., 16:01

A válogatott mérkőzései miatt két hétig szünetelő élvonalbeli labdarúgó-bajnokság újból folytatódik. Az 1. Liga 7. játéknapján a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK két győzelem után szombaton a Jászvásári Poli vendégeként tehet újabb kísérletet a pontszerzésre.

2020. október 16., 16:01

A két csapat egymás ellen vívott csatáinak mérlege egyértelműen a háromszékiek felé billen, akik az élvonalban eddig nyolc alkalommal találkoztak a moldvai alakulattal, amelyből négyszer győztesen hagyták el a pályát, három mérkőzés pontosztozkodással ért véget, a jászvásáriak viszont csak egyszer örülhettek a sikernek. Ráadásul a Román Kupa tavalyi elődöntőjének mindkét meccsén sima Sepsi OSK-győzelem született.

Mindennek ellenére izgalmas párharc elébe nézünk, hiszen a bajnokság idei kiírásában mindkét együttes eddig kilenc pontot szerzett,

és a tabella hatodik pozícióját elfoglaló piros-fehérek csupán jobb gólarányuknak köszönhetően előzik meg egy hellyel szombati ellenfelüket.

A találkozó előtt Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője úgy vélekedett, a kéthetes szünetben igyekeztek formában tartani a labdarúgókat, ezért két edzőmérkőzést is játszottak, és erre a küzdelemre is úgy készülnek, hogy reményeik szerint folytatni tudják a pozitív eredmények sorozatát. A szakember kitért arra is, hogy

a keretből nem mindenki áll rendelkezésére, vannak kisebb sérülésekkel bajlódó labdarúgók.

Továbbá, a szlovák Pavol Safranko csak csütörtökön tért vissza Sepsiszentgyörgyre, miután hazája válogatottjával a Nemzetek Ligájában lépett pályára. Ugyanakkor nem számíthat a Kolozsvári CFR-től kölcsönben érkezett Claudiu Petrila játékára sem, aki a román utánpótlás-válogatottban a Málta elleni Európa-bajnoki selejtezőn szerepelt, és csak most csatlakozhatott a szentgyörgyiekhez.

Hirdetés

„Abban bízom, hogy a legutóbbi tétmérkőzésünk óta nem vesztettünk sokat a lendületből. Ezért szerveztünk közben edzőmeccseket is, hogy a játékosokat formában tudjuk tartani.

Nehéz mérkőzésre számítok, főleg hogy a legutóbbi jászvásári kiszállásunk nem sikerült túl jól, azonban remélem, ez nem fog megismétlődni. Egy olyan csapattal találkozunk, amely átalakuláson ment át, egy új felfogással rendelkező edzőjük is érkezett, aki az agresszív, támadó játékot részesíti előnyben. Erre kell felkészülnünk ahhoz, hogy valamit remélhessünk ettől az összecsapástól.

A legutóbbi két győzelmünk nyugalmat biztosított, de fontosnak tartom a folyamatosságot, hogy minél tovább folytatni tudjuk a pozitív eredmények sorozatát – nyilatkozta Leo Grozavu.

A szombaton 16.30-kor kezdődő Jászvásári Poli–Sepsi OSK találkozót a Ionuț Coza, Mircea Grigoriu, Radu Ghinguleac alkotta bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.

Labdarúgó 1. Liga, 7. forduló: pénteken 21 órától FC Argeș–Astra Giurgiu; szombaton 14 órától Chindia Târgoviște–Medgyesi Gaz Metan, 16.30-tól Jászvásári Poli–Sepsi OSK, 21.30-tól Kolozsvári CFR–FC Botoșani; vasárnap 18.45-től Nagyszebeni Hermannstadt–Aradi UTA, 21.30-tól Bukaresti Dinamo–Universitatea Craiova; hétfőn 18 órától FC Voluntari–Konstancai Viitorul, 21 órától Academica Clinceni–FCSB.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Csillagászati összegre büntették az FK Csíkszeredát

Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.

Hét perc alatt szerzett mesterhármast az FK Csíkszereda támadója

Totális támadójátékkal és pazar második félidei teljesítményével az FK Csíkszereda kiütötte a harmadosztályú ellenfelét a Román Kupa csoportkörének zárófordulójában, ennek ellenére kiesett a sorozatból. Eppel Márton hét perc alatt mesterhármast szerzett.

Székelyhon

Közel kétmillió lejjel károsították meg az államot – negyven házkutatást tartottak adócsalási ügyben

A hatóságok szerint megközelítőleg kétmillió lejes kár érte az állami költségvetést egy összetett adócsalási ügyben, amely Maros megyéből indult.

`
Krónika

Több ezer munkásától megválik világszerte a Székelyföldön is sörgyárat működtető multi

Világszerte akár 6000 munkahelyet szüntethet meg a következő két évben a Heineken a sör iránti kereslet csökkenése miatt.

Krónika

Ingatlanfejlesztők a csőd szélén: a vállalkozások több mint 60 százaléka beadhatja a kulcsot

A szakértők szerint 2026 újabb negatív rekordokat hozhat az ingatlanfejlesztési területen, különösen az adóemelések és a lakóházak iránti kereslet folyamatos gyengülése miatt.

Főtér

Magyarellenes incidens Kolozsváron: „A lovak nyelvén Budapesten beszélj!” – vasárnapi hírek

Az Universitatea fociultrái magyar diákokra támadtak a buszon. Újabb súlyos közúti baleset történt a bánsági halálos úton. Mesterséges intelligenciával szövik tovább a dák alagutak összeesküvés-elméletét.

Ez is érdekelheti

Kolozsváron is folytatná menetelését az FK Csíkszereda

Megterhelő sorozat végéhez ér az FK Csíkszereda, amely három győzelemet követően a Kolozsvári U vendégeként folytatja szereplését a labdarúgó Szuperliga 27. fordulójában, abban a párharcban, ahol ősszel megszerezte története első élvonalbeli sikerét.

Döbbenetes: csődvédelem alá került a felsőházra hajtó klub a Szuperligában

Teljesen váratlanul csődvédelem alá helyezték a Galaci Oțelul labdarúgóklubot, miután a helyi bíróság jóváhagyta a csapat volt játékosának kérését egy kisebb összegű tartozás miatt.

Az FK Csíkszereda védelmére kelt a polgármester

Új fejlemény történt az FK Csíkszeredára kirótt súlyos pénzbírság ügyében. Korodi Attila, a város polgármestere hivatalos levélben fordult a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) vezetőségéhez, amelyben a klubot érintő fegyelmi szankciók felülvizsgálatát kéri.

Csillagászati összegre büntették az FK Csíkszeredát

Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.

Az idegenlégiósok magyarul tanulnak, a fiatalok értettségire készülnek az FK Csíkszeredánál (videóval)

Pályán és tanteremben is fejlődnek az FK Csíkszereda játékosai: a külföldiek magyarul tanulnak, az akadémisták a román érettségire hangolnak.

A felsőházért küzd új csapatával a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda korábbi alapembere

Hosszú évekig meghatározó játékos volt a két székelyföldi labdarúgócsapatnál a szlovák Gál-Andrezly Peter, aki a hazai másodosztályban folytatja, a Nagyváradi Bihar FC-vel kötött szerződést.

Sokba kerülhet a Dinamónak a „Ki a magyarokkal az országból!” rigmus

A fegyelmi bizottság elé hívták a házigazda Bukaresti Dinamo illetékeseit az U Craiova elleni bajnokin történt incidensek miatt. Kovács István megállította a mérkőzést a magyarellenes megnyilvánulások miatt.

Az FK Csíkszereda gólvágója és kapusa is a forduló legjobbjai között

Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) a székelyföldi együttes két játékosát is beválasztotta az alapszakasz 26. fordulójának csapatába.

Megdobták Kovács Istvánt és a magyarokat gyalázták a Dinamo ultrái

Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közötti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.

Drasztikus eltiltást is kaphat a Sepsi OSK volt edzője a kolozsvári balhé után

A Kolozsvári CFR 3–2-es győzelmet aratott az U elleni városi rangadón, ám a mérkőzés utóélete beárnyékolta a futballt. Cristiano Bergodi lefújás utáni viselkedése komoly botrányt kavart, az ügynek pedig súlyos fegyelmi következményei lehetnek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!