Hirdetés

Jászvásári kiszálláson a Sepsi OSK

Négy nap alatt kétszer is összecsap a két együttes Jászvásáron
Fotó: Pinti Attila

2020. július 04., 19:40

Vasárnap az alsóház rájátszásának 8. fordulójában bajnoki meccsen, csütörtökön pedig már a Román Kupa elődöntőjének visszavágóján méri össze erejét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a moldvai város csapatával. A Jászvásári Poli az élvonalban eddig még egyszer sem tudta legyőzni a háromszékieket, akik abban bíznak, hogy ez a hagyomány most sem fog megszakadni.

2020. július 04., 19:40

A piros-fehérek két fronton folytatják tehát a küzdelmet, és ha a Román Kupában 5–1-es hazai sikerüket követően már a döntőben érezhetik magukat, a bajnokságban még távolról sem megnyugtató a helyzetük. Nagyobb gondban van azonban a Mircea Rednic által irányított jászvásári együttes, hiszen a kiesés veszélye még inkább fenyegeti őket, így előre borítékolható, hogy a vasárnapi bajnokin nagy küzdelemben fog eldőlni a pontok sorsa.

Hirdetés

Ugyanakkor jelentős mértékben nehezíti mindkét csapat dolgát, hogy a 13 órakor kezdődő mérkőzést várhatóan rekkenő hőségben kell majd lejátszaniuk.

A találkozó kezdési időpontja miatt fakadt ki Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője is, kemény kritikával illetve azokat, akik a mérkőzések programját rögzítik. A szakember szerint azonban nincs más választásuk, erre is felkészülve állnak elébe a feladatnak, és igyekeznek a legtöbbet kihozni magukból.

„Nehéz lesz, mert szokatlan órában kell pályára lépnünk, ezzel kapcsolatban pedig elmondtam már, és ismétlem, hogy a labdarúgók több tiszteletet érdemelnének. Háromnaponta játszunk, és azt látom, hogy senki nem gondol a játékosok egészségére. Mindenki látványos, minőségi játékot vár el, de mi eleve lemondunk erről, főleg azok miatt, akik a meccsek időpontját meghatározzák. De így van rögzítve, játszanunk kell.

Nem lesz könnyű dolgunk tehát egy olyan csapat ellen, amely az eddig szerzett pontjainak számát tekintve nagy bajban van, ezért arra számítok, hogy motiváltan fognak játszani ellenünk.

Az idén már háromszor találkoztunk velük, ismerjük a játékosok képességeit, a nagy tapasztalattal rendelkező edzőjüket pedig nem kell külön bemutatni. Négy nappal később következik a kupameccs is, de előbb van ez a bajnoki, amely mindkét csapat számára egyaránt fontos” – nyilatkozta Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője.

Mivel a vasárnapi mérkőzésen Rachid Bouhenna eltiltás miatt nem léphet pályára, nagy valószínűséggel Daniel Celea fogja helyettesíteni a kezdő tizenegyben. A 24 éves labdarúgó szerint már a legutóbbi meccsüket is tikkasztó hőségben játszották, és hasonlóan magas hőmérséklet várható vasárnap is. A piros-fehérek középhátvédje azonban úgy vélekedett, igyekeznek ehhez is alkalmazkodni, és megszerezni a három pontot, majd a kupameccsre is maximális odafigyeléssel fognak összpontosítani.

A vasárnap 13 órakor kezdődő Jászvásári Poli–Sepsi OSK bajnoki találkozót a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.

Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, alsóházi rájátszás, 8. forduló
2020. 07. 05., 13:00 Jászvásári Poli Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 3–1
2020. 07. 05., 17:00 Academica Clinceni Bukaresti Dinamo 1–3
2020. 07. 06., 17:00 Chindia Târgoviște Nagyszebeni Hermannstadt 0–1
2020. 07. 06., 20:00 FC Voluntari FC Viitorul 0–0

Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, alsóházi rájátszás
M GY D V GK P
1. FC Viitorul 14 6 5 3 25–17 43
2. Nagyszebeni Hermannstadt 12 6 4 2 18–14 35
3. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 13 4 5 4 19–17 34
4. Academica Clinceni 14 7 0 7 14–21 32
5. FC Voluntari 14 6 3 5 16–12 31
6. Jászvásári Poli 14 5 4 5 17–17 30
7. Bukaresti Dinamo 9 2 2 5 8–11 25
8. Chindia Târgoviște 12 3 1 8 9–17 23

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Semmire sincs pénze, nemhogy a focivébé-közvetítés megvételére a közszolgálati tévének

Komoly nehézségekkel küzd a Román Televízió (TVR ): a jelenlegi helyzetben nem tudja vállalni a 2026-os labdarúgó-világbajnokság mérkőzéseinek átvételét.

Az összeomlás szélén álló csapattól hozott csatárt a Sepsi OSK

Az összeomlás szélén áll a Ceahlăul Piatra Neamț együttese, több alapembere elhagyta az anyagi gondokkal küzdő klubot és félő, hogy visszalépni kényszerülnek a labdarúgó 2. Ligából. A csapat gólgyárosa Sepsiszentgyörgyre igazolt.

Székelyhon

Holtan találtak egy fiatalembert egy vendéglő padlásterében

Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.

`
Krónika

Életét vesztette egy erdélyi autóbusz utasa, a sofőr szerint senki nem szólt neki a végállomás előtt

Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.

Krónika

Kelemen Hunor: az erdélyi magyarokon nem fog múlni a Fidesz győzelme

Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.

Főtér

Felháborították az adóemelések, öt kiló aprópénzzel jelent meg a városházán egy férfi

További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.

Ez is érdekelheti

A helyszín nem változott, megvan, mikor lesz a Csíki körzetiben szereplő futballcsapatok idei teremtornája

Eldőlt, hogy 2026. január végén rendezik meg idén a Csík körzeti bajnokságban, az 5. és 6. Liga csíkszéki csoportjaiban szereplő csapatok téli teremtornáját.

Távozhat a Sepsi OSK saját nevelésű fiatalja

Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.

Két érkező, négy távozó – téli játékosmozgás a Kolozsvári CFR-nél

A Kolozsvári CFR labdarúgócsapata egyelőre két új játékost szerződtetett és négy távozóról számolt be a téli átigazolási időszakban.

Kétszer is hátrányba került, összejött az egyenlítés az FK Csíkszeredának

Hatgólos döntetlennel zárta törökországi edzőtáborát a labdarúgó Szuperliga folytatására készülő FK Csíkszereda. Az azeri élvonalban szereplő FK Zyra ellen kétszer hátrányba kerültek, de sikerült az egyenlítés.

Az összeomlás szélén álló csapattól hozott csatárt a Sepsi OSK

Az összeomlás szélén áll a Ceahlăul Piatra Neamț együttese, több alapembere elhagyta az anyagi gondokkal küzdő klubot és félő, hogy visszalépni kényszerülnek a labdarúgó 2. Ligából. A csapat gólgyárosa Sepsiszentgyörgyre igazolt.

Nem igazolhatnak az élvonalbeli klubok, egyikük az FK Csíkszereda közvetlen vetélytársa

Nem egyenlítették ki a régi játékosaik fizetését, így nem engedik, hogy újakat igazoljanak.

Az élvonalban is játszottak a Marosvásárhelyi ASA új igazolásai

Három játékossal erősítette meg keretét a Marosvásárhelyi ASA labdarúgócsapata, akik élvonalbeli kluboknál is szerepeltek.

A második törökországi edzőmeccse is döntetlennel ért véget az FK Csíkszeredának

A lengyel élvonalbeli Arka Gdynia ellen a szünetben még hátrányban volt az FK Csíkszereda, Dusinszki találatával sikerült kiegyenlíteniük.

Átadták a régi-új stadiont, hazaköltözött a szuperligás focicsapat (videóval)

Szombat délben barátságos mérkőzéssel adták át a felújított Május 1 Városi Stadiont. Az Unirea Slobozia így a saját szurkolói előtt játszhatja a bajnoki összecsapásait.

Semmire sincs pénze, nemhogy a focivébé-közvetítés megvételére a közszolgálati tévének

Komoly nehézségekkel küzd a Román Televízió (TVR ): a jelenlegi helyzetben nem tudja vállalni a 2026-os labdarúgó-világbajnokság mérkőzéseinek átvételét.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!