Hétfőn délután kisorsolták a harmadik számú európai kupasorozat selejtezőjében a harmadik forduló párosításait, három romániai és két magyarországi csapat volt érintett.
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK csütörtökön 20 órától idegenben, a felvidéki Nagyszombaton kezdi meg nemzetközi kupaszereplését a Szpartak Trnava vendégeként, majd jövő héten ugyancsak csütörtökön 20 órától a szemarjai stadionban fogadja szlovák ellenfelét.
Továbbjutás esetén a háromszéki együttes az európai kupaporondon nagy tapasztalattal rendelkező izraeli Maccabi Tel-Aviv, vagy a montenegrói Sutjeska Niksic gárdájával találkozik.
A másik két romániai induló igencsak erős bajnokságban szereplő riválisokat kapott ellenfélként: amennyiben túljut a második selejtezőkörben az albán KF Laci csapatán az Universitatea Craiova a belga Anderlechttel, az FCSB az ukrán Kolos Kovalivkával játszik, ha előbb legyőzi a kazah Sahtar Karagandit.
A magyar klubok közül az Újpest a svájci Basel és az albán Partizani Tirana közötti párharc nyertesével, a Puskás Akadémia a belga Gent és a norvég Valerenga továbbjutójával találkozhat a harmadik fordulóban, feltéve ha sikerrel veszik a liechtensteni Vaduz, illetve a lett FK Rigas FS elleni második körös párharcukat.
A selejtező harmadik fordulójában a mérkőzéseket augusztus 5-én és 12-én rendezik.
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Románia országos energiarendszere az egyik legnehezebb időszak küszöbén áll.
Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!