A játékosok közül korábban Andrei Vlad, Andrei Miron, Iulian Cristea, Ovidiu Popescu, Ionuț Vînă, Darius Olaru, Andrei Pandele és Sergiu Buș lett koronavírusos, újabban pedig Alexandru Buziuc, Olimpiu Moruţan, Marius Briceag, Florinel Coman, Dennis Man és Vali Creţu tesztje lett pozitív.
Jó hír a bukarestiek háza tájáról, hogy a csapatkapitány Florin Tănase meggyógyult, és ha az UEFA által előírt újabb teszt is pozitív lesz, akkor akár pályára is léphet csütörtök este a giurgiui Marin Anastasovici Stadionban zajló összecsapáson. Az FCSB múlt héten a Topolya elleni győztes Európa Liga-meccsen, majd a hétvégi, FC Argeș elleni, szintén sikeres bajnokin is tartalékos csapattal állt ki.
Romániát két csapat képviseli az Európa Liga harmadik selejtezőkörében, a Kolozsvári CFR a svéd Djurgardens otthonában lép pályára Stockholmban.
A magyar csapatok közül csak a MOL Fehérvár FC jutott be a harmadik körbe, a fehérváriak csütörtök este a francia Stade de Reims gárdáját fogadják a Sóstói Stadionban.
Labdarúgó Európa Liga, selejtező, 3. forduló:
19 órától MOL Fehérvár FC–Stade de Reims,
20 órától Djurgardens–Kolozsvári CFR,
20.30-tól pedig FCSB–Slovan Liberec.
A továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől el.
Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.
A legújabb részben szó esik a magyar válogatott kudarcáról, a román sportsajtó kárörvendő hangneméről, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK fontos mérkőzéseiről, a GYHK nemzetközi szerepléséről és Kerekes Éva kézilabda-karrierjének alakulásáról is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A koalíció úgy döntött, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja a fizetésük 70 százaléka lesz – jelentette be Kelemen Hunor, az RMDSZ elöke kedden.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!