A csütörtök esti találkozó nagyon fontos lett volna a román gárdának, kellett a győzelem ahhoz, hogy fenntartsák a továbbjutás esélyét. Ehhez képest negyedórányi játék után már kétgólos hátrányban voltak, nagyon bátran kezdett a Silkeborg. Az első játékrész hajrájában nagyon komoly lehetőségeket alakítottak ki a hazaiak, a pontos befejezéssel rendre adósak maradtak.
A fordulást követően fokozatot váltott a dán csapat, tizenhét perc alatt háromszor is megzörgették az FCSB hálóját, ezzel végleg eldöntve a három pont sorsát.
Becsületesen rohamoztak a bukarestiek, viszont rendre rossz döntést hoztak az ellenlábasuk kapuja előtt, még a szépítés sem jött össze, 5–0-ás vereséget szenvedtek.
Két mérkőzésük maradt a csoportban, a harmadik helyezett Anderlecht is három egységgel előzi meg őket, most már matematikailag sem juthatnak tovább az egyenes kieséses szakaszba.
| 2022. 10. 13. 22:00 | West Ham West Ham | Anderlecht Anderlecht | 2-1 |
| 2022. 10. 13. 22:00 | FCSB FCSB | Silkeborg Silkeborg | 0-5 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | West Ham West Ham | 4 | 4 | 0 | 0 | 9-4 | 12 |
2 | Silkeborg Silkeborg | 4 | 2 | 0 | 2 | 12-4 | 6 |
3 | Anderlecht Anderlecht | 4 | 1 | 1 | 2 | 2-3 | 4 |
4 | FCSB FCSB | 4 | 0 | 1 | 3 | 1-13 | 1 |

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!