Aki teheti, az a gyepen adózik a foci szeretetének, mások a fehér asztal mellett idézik fel a régi szép időket. Akik pedig már nem lehetnek jelen, azokra koszorúzással, főhajtással emlékeznek.
A kétnapos fociünnepet augusztus 11–12-én tartják a gyergyószentmiklósi pályán. A szervezés, népszerűsítés már zajlik azzal a céllal, hogy minél több jelenlegi labdarúgóhoz és öregfiúhoz eljusson a meghívás.
– mondta el Buslig Gyula, az ünnepség egyik szervezője.
Éppen 50 éve, 1968-ban jutott fel a Jövő a harmadosztályba, ami fontos fordulópont volt a sportág gyergyói történetében, így persze ezt is felemlegetik majd az akkori játékosok és szurkolók is. Merthogy a meghívás természetesen nem csak a játékosoknak, edzőknek szól, hanem mindenkinek, akinek fontos a futball.
A fociünnep ezúttal sem csak a nosztalgiázásról szól, hanem a jelenről és a jövőről is. Több korosztály csapatai lépnek pályára. A gálameccsen a csapat vezetői, edzői mérik össze tudásukat a játékosokkal, illetve készítenek közös csoportképet is.
„A fociünnep kitűnő lehetőség, hogy a szurkolók gyerekeikkel, unokáikkal megszerettessék a labdarúgást, és kérdéseikre választ kapjanak személyesen az edzőktől, vezetőktől” – olvasható a felhívásban.
Négy mérkőzésre szóló eltiltással sújtotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi testülete a Budapest Jégkorong Akadémia HC egyik játékosát, miután súlyos sportszerűtlenség történt a Gyergyói Hoki Klub elleni bajnokin.
Komoly összegeket ajánlottak külföldi klubok a Kolozsvári CFR két koszovói meghatározó játékosáért cserébe, akik nagy eséllyel elhagyják Daniel Pancu csapatát.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Két ukrán állampolgárságú nő karácsonyeste hatvanezer dollár elrejtett készpénzzel próbált belépni Romániába. A megtalált összeget a vámosok elkobozták, az elkövetőket pedig megbírságolták.
Két dokumentumot tartalmazó borítékot találtak a vajdahunyadi kastély Buzogány-tornyának tetejéről eltávolított, páncélos vitézt ábrázoló szobor lábai alatt – közölték a múzeumként működő kastély illetékesei.
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!