Ilyés Róbert: „tiszta szenvedés volt az utolsó 10-15 perc”

Dobos László 2024. október 08., 10:39 utolsó módosítás: 2024. október 08., 10:58

Folytatta kiváló sorozatát, zsinórban 11 mérkőzés után maradt veretlen az FK Csíkszereda labdarúgó együttese a 2024–2025-ös szezonban. Ilyés Róbert legénysége hétfőn este a vártnál nehezebben győzte le a CSM Focșani-t a 2. Liga 9. fordulójában.

Küzdelmes mérkőzésen őrizte meg veretlenségét az FK Csíkszereda Fotó: Borbély Fanni

A Vrancea megyei vendégalakulat nagyon hatékonyan védekezett hétfőn este a csíkszeredai stadionban. Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője szerint kevés területet hagytak számukra az építkezésre.

„Nagyon meg kellett küzdjünk, a Focșani szervezetten védekezett, nagyon mélyen, nem is hagytak területeket, ahova mögéjük be tudnánk játszani a labdát és helyzetet tudjunk kialakítani. De így is megvoltak a lehetőségeink.

Sajnos az a baj, hogy nem tudtuk a második gólt megrúgni, és tiszta szenvedés volt az utolsó 10-15 perc, ezt azért nehéz feldolgozni a kispadról”

– mondta el a mérkőzés végén Ilyés, aki szerint nagyon jó érzés volt, hogy mellettük voltak a szurkolók, az utolsó percig énekeltek, biztatták a fiúkat.

Ilyés Róbert úgy véli, ha a játékosok ilyen hozzáállással állnak bele minden mérkőzésbe, akkor csakis bajnokok tudnak lenni •  Fotó: Pinti Attila
Ilyés Róbert úgy véli, ha a játékosok ilyen hozzáállással állnak bele minden mérkőzésbe, akkor csakis bajnokok tudnak lenni Fotó: Pinti Attila

„Örülök, hogy ezt jó játékkal és a három ponttal tudtuk meghálálni. Most következik egy kis szünet. Remélem, hogy ugyanabban a felfogásban jövünk vissza a felkészítőre, és folytatjuk ezt a jó sorozatot.

Nem szeretnénk megállni. Büszke vagyok a fiúkra, és azt mondtam nekik, hogy ha ilyen hozzáállással állunk bele minden mérkőzésbe, akkor csakis bajnokok tudunk lenni.

Most négy nap szabadot kaptak, mert megérdemlik. Mindenkinek van családja, otthon tudnak feltöltődni, családi környezetben, és azt akarom, hogy használják ki, mert lesz nekünk időnk, hogy a nagyváradi mérkőzést teljes mértékben előkészítsük” – közölte az FK Csíkszereda vezetőedzője.

{K1}

Colceag: „apróságok döntöttek a házigazdák javára”

A CSM Focșani új vezetőedzője, Sorin Colceag szerint csapata egy jó meccset játszott. „ A mi helyzetünkben energia- és önbizalomszerzésre van szükség, és ez a mérkőzés a jövőre nézve bizakodóvá tesz.

A játék nagy részében a hazai csapat méltó ellenfele voltunk, addig a pontig, amikor az egyenlítési kísérleteinkkel megtörtük az egyensúlyt és látható módon uraltuk a játékot, energiát és férfiasságot mutattunk.

Jó eredményt szerettünk volna elérni, és a végletekig harcoltunk. A házigazdák javára apróságok döntöttek. Ilyen a futball, előre kell tekintenünk és mérkőzésről mérkőzésre haladnunk” – fogalmazott.

Sorin Colceag (balról), a CSM Focșani vezetőedzője szerint energiát és férfiasságot mutattak •  Fotó: Borbély Fanni
Sorin Colceag (balról), a CSM Focșani vezetőedzője szerint energiát és férfiasságot mutattak Fotó: Borbély Fanni

Megjegyezte, megvan a tervünk a folytatásra, és remélik, hogy sikerül megismételniük a mostani teljesítményüket. Ez az az irány, amerre a továbbiakban haladnunk kell. A kéthetes szünet alatt megpróbáljuk a dolgokat úgy alakítani, hogy a következő meccsen győztesek legyünk” – nyilatkozta Sorin Colceag.