Sepsi OSK: Ilyés szerint győzelmet érdemeltek volna, Ștefan sérülése nem annyira súlyos

Horváth Bálint Ottó 2021. január 18., 13:41 utolsó módosítás: 2021. január 26., 12:13

Érthető módon büszke volt csapatára a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK másodedzője a Kolozsvári CFR elleni mérkőzés után. A háromszékiek ugyan alulmaradtak a címvédővel szemben, de Ilyés Róbert szerint ők voltak azok, akik győzelmet érdemeltek volna. A találkozón komoly sérülést szenvedett Florin Ștefan karja nincs eltörve, de két hétig biztosan nem játszhat.

A vasárnap késő délutáni sepsiszentgyörgyi mérkőzésen a vendég kolozsvári együttes emberelőnyének köszönhetően szerezte meg a három pontot, holott az összecsapás nagy részében a házigazdák irányítottak.

A találkozót követő sajtótájékoztatón Ilyés Róbert, a Sepsi OSK másodedzője úgy nyilatkozott, szinte tökéletes meccset játszottak, az első félidőben teljes mértékben uralták a játékot, nagy helyzeteik is voltak, de sajnos végül még egy pontot sem szereztek.

A második játékrészben a kiállítás után kénytelenek voltunk cseréket végrehajtani, ez azonban nem segített. Emberhátrányban nehéz volt védekezni a CFR ellen, amely nagy csapat lévén kihasználta az adódó lehetőséget, de utána is nekünk voltak nagy helyzeteink a gólszerzésre”.

Ilyés Róbert szerint egyszerűen nem volt szerencséjük, mert a lehetőségeik alapján egyértelműen megérdemelték volna, hogy megnyerjék ezt a mérkőzést. „Büszkék lehetünk a teljesítményünkre, ez önbizalmat kell adjon a következő, Astra elleni meccshez (a Sepsi OSK szombaton 12 óra 30 perctől fogadja a giurgiui csapatot, szerk, megj.), mert ha akkor is ilyen hozzáállással játszunk, lehetetlen, hogy ne nyerjünk” – mutatott rá.

Florin Ștefan megúszta a súlyos sérülést

A mérkőzés 59. percében a Sepsi OSK kényszercserére szorult, miután Niczuly és Florin Ștefan összeütközött, utóbbi komoly sérülést szenvedett, és mentőautóval vitték le a pályáról. Mint később kiderült, a balszélsőnek kifordult a könyöke, és az első információk szerint műtét várt volna rá.

Megkeresésünkre Hadnagy Attila, a Sepsi OSK klubigazgatója azonban arról tájékoztatott, hogy az utólagos vizsgálatok kimutatták,

nincs szükség műtétre, Ștefan karja ugyanis nincs eltörve, de két hétre gipszbe tették, és csak ezután kezdheti újra az edzéseket a csapattal.