Az utolsó fordulóban, november 20-án rendezett Siménfalva–Etéd találkozó játékvezetője vette észre, hogy
az etédieknél mindössze öt játékosnak van érvényes orvosi láttamozás a leigazolásos könyvekben, a csapat többségének szeptember 30-án lejárt.
A HMLE fegyelmi bizottsága az Etéd mérkőzésein kiállított játékvezetői lapokat átnézte, és kiderült, hogy többségében azok a labdarúgók léptek pályára, akik az utolsó meccsen is játszottak.
A szabályzat szerint egy labdarúgónak csak akkor van játékjoga, amennyiben le van igazolva, a könyvében éves láttamozás van és érvényes az orvosi vizsgája.
Ha ezekből egyik is hiányzik, és a játékos pályára lépett hivatalos meccsen, a csapat zöld asztalnál 3–0-ra elveszíti a mérkőzését. Ilyen súlyos büntetést még egy csapat sem kapott az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban.
Eszerint Etéd október 2-tól minden meccsét – összesen nyolc lejátszott találkozót – elveszíti egyaránt 3–0-ra. Így átalakult a bajnokság táblázata is.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Szentábrahám Szentábrahám | 11 | 10 | 1 | 0 | 44-19 | 31 |
2 | Farcád Farcád | 11 | 9 | 0 | 2 | 38-14 | 27 |
3 | Nagygalambfalva Galambfalva | 11 | 6 | 2 | 3 | 23-16 | 20 |
4 | Bögöz Bögöz | 11 | 6 | 2 | 3 | 23-17 | 20 |
5 | Felsőboldogfalva Felsőboldogfalva | 11 | 6 | 1 | 4 | 23-18 | 19 |
6 | Gagy Gagy | 11 | 5 | 0 | 6 | 18-16 | 15 |
7 | Oklánd Oklánd | 11 | 4 | 3 | 4 | 21-25 | 15 |
8 | Homoródszentpál Homoródszentpál | 11 | 3 | 2 | 6 | 18-22 | 11 |
9 | Homoródszentpéter Szentpéter | 11 | 3 | 2 | 6 | 17-27 | 11 |
10 | Siménfalva Siménfalva | 11 | 3 | 2 | 6 | 14-24 | 11 |
11 | Etéd Etéd | 11 | 2 | 0 | 9 | 8-30 | 6 |
12 | Kobátfalva Kobátfalva | 11 | 0 | 3 | 8 | 10-29 | 3 |
A legújabb részben szó esik a magyar válogatott kudarcáról, a román sportsajtó kárörvendő hangneméről, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK fontos mérkőzéseiről, a GYHK nemzetközi szerepléséről és Kerekes Éva kézilabda-karrierjének alakulásáról is.
Parádés gólokkal robbant be a nemzetközi köztudatba a Besztercei Gloria zetelaki származású kézilabdázója, Kerekes Éva. A 24 éves balszélső jelenleg 12 találatnál tart a Bajnokok Ligájában. Remek formájának hála ott lehet a közelgő világbajnokságon is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A koalíció úgy döntött, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja a fizetésük 70 százaléka lesz – jelentette be Kelemen Hunor, az RMDSZ elöke kedden.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!