Az Ifjúsági Liga 2005-től kezdődően született játékosok számára (U18) lett kiírva, a csapatokban legfeljebb három U21-es (2000-től kezdődően született) labdarúgó is szerepelhet. A verseny formátumát az FRF végrehajtó bizottsága hagyta jóvá, alapszakaszt (csak odavágók), felső- és alsóházi rájátszást (oda és visszavágók), elődöntőket (két mérkőzés) és döntőt (egy mérkőzés) rendeznek. A ligában résztvevő 24 alakulatot földrajzi szempontok alapján osztották két csoportra.
Az Ifjúsági Liga augusztus 20-án rajtol, a nyugati csoportban az első játéknapon FK Csíkszereda–Temesvári Politehnica és Universitatea Craiova–Sepsi OSK mérkőzéseket játszanak.
Az U17-es Elit Ligára ugyanez a sorsolás és menetrend vonatkozik.
Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.
Továbbra is rendkívül kiélezett a jégkorong Erste Liga döntője, a harmadik mérkőzésen is hosszabbításra volt a szükség a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona között. A fordulatos csatából a címvédő jött ki győztesen és átvette a vezetést összesítésben.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
Meg kell várni, hogy mi a viszonya az új magyar kormánynak a határon túli magyarokhoz, milyen nemzetpolitikája van, nekünk ahhoz kell viszonyulnunk – jelentette ki a Krónikának Kelemen Hunor.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!